OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE   XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  22 PAŹDZIERNIKA 2017r.

1.        Dziś XXIX niedziela zwykła, wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. W modlitwie różańcowej pamiętajmy o Dziełach Misyjnych Kościoła i otaczajmy modlitwą misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji.

2.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – wsp. św. Jana Kapistrana, św. Józefa Bilczewskiego

·      Wt. – bł Jana Balickiego

·      Śr. – św Antoniego Marii Clareta – Nowenna do M.B. N. Pomocy

·      Czw. – bł. Celiny Borzęckiej zakonnicy

·      Pt. – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·      Sb. – św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza – odpust w parafii Dąbrówka, suma o godz: 11.00.

·      N. - W przyszłą niedzielę w kościołach konsekrowanych poza katedrą, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. W parafii Dąbrówka konsekracja Kościoła parafialnego o godz: 11:00.

3.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00, o 16:30 – Różaniec i Msza św. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, zwłaszcza Kółko Misyjne

4.        Msze św i nabożeństwa w tygodniu  rano o 6:30 rożaniec i Msza św., a po południu o 17:00 –  nabożeństwo różańcowe i Msza św. w niedzielę Różaniec o 16:30 i Msza św.  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, a w tym tygodniu zwłaszcza Kółko Misyjne.

5.        Bóg zapłać dzieciom z Koła Misyjnego za wczorajszy udział w Diecezjalnym Kongresie Misyjnym Dzieci w Rzeszowie, siostrom i rodzicom za opiekę nad dziećmi, siostrze Łukaszy za zorganizowanie wyjazdu.

6.        Serdecznie zachęcamy do prowadzenia kwesty 1. XI w Święto Wszystkich Świętych na cmentarzu. Osoby które już brały udział w kweście prosimy o potwierdzenie u Radnych i pobranie  identyfikatorów. Zgłoszenia nowych chętnych osób kierujemy do kancelarii parafialnej, lub do radnych parafialnych. Zebrane środki finansowe przeznaczone są na dokończenie rozpoczętych prac i kontynuację nowych. Jeżeli my nie zorganizujemy kwesty uczynią to inni na swoje cele, ponieważ cmentarz jest komunalny. Pamiętajmy o grobach naszych bliskich.

7.         Na ołtarzach bocznych i w zakrystii są do pobrania kartki na wypominki, prosimy składać je w kancelarii lub w zakrystii. Wypominki:  listopadowe  - od 1 do 30 listopada, rano i wieczór; roczne: - czytane przez cały rok w III niedzielę miesiąca. Zaznaczamy na kartce jakie mają to być wypominki. Nazwiska i imiona prosimy podawać w pierwszym przypadku pisząc wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami.

8.         Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy następujące osoby - panie: Dziok Maria, Ochałek Bernadetta, Krajewska Barbara, Krajewska Maria, Krajewska Medarda, Berowska Justyna, Łętowska Zofia, Marcisz Agata, Wilisowska Elżbieta i pan Sikora Tadeusz.

9.        Nie zapomnijmy w przyszłą sobotę o zmianie czasu, śpimy godzinę dłużej.

10.    Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszą św.

11.    Spotkania: pn. godz: 16:15 – Oaza, po Mszy św. schola; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw. – KSM; pt. kl. VII;sb. - godz: 8. 00. – Lektorzy i animatorzy: 9.00. – Ministranci, kandydaci na ministrantów.10:00 Kółko Misyjne

12.    Ogłoszenia ………………………………………………………………….

13.    Ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy  ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Msze święte w tygodniu: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>