OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 LIPCA 2018r.

1.        Dziś przeżywamy XVI niedzielę zwykłą - wspomnienie św. Marii Magdaleny. Po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiara złożona przy poświęceniu przeznaczona jest dla misjonarzy. Odpust w Parafii Brzyska suma o godz: 11.30; Msze św. w dniu dzisiejszym o godz:  9:00, 11:00 i 17:00;Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00

2.        W tym tygodniu wspominamy:

·      Pn. – św. Brygidy

·      Wt. – św. Kingi

·      Śr. – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa

·      Czw. – św. Anny – odpust w Kołaczycach suma o 11.00

·      Pt. – św. Joachima

·      Sb. -  Sarbela Makhlufa

·      N. – św. Marty, XVII niedziela zwykła

3.        Począwszy od dzisiejszej niedzieli trwać będzie XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa w którym modlić się będziemy za kierujących wszelkimi pojazdami.

4.        Serdecznie zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, o czym pisał w liście ks. Biskup.

5.        Zbliża się sierpień  miesiąc bogaty w wielkie wydarzenia, miesiąc trzeźwości, stąd prośba, aby powstrzymać się od nadużywania alkoholu i zachęta do abstynencji, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa w naszym narodzie i w naszej Parafii. Zachęta do abstynencji przez 100 dni od 4.VIII do 11. XI. w  100 - rocznicę odzyskania niepodległości.

6.        Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

7.        Nabożeństwa w tygodniu w środę Nowenna do M.B.N.Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego.Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

8.        Jak w każde wakacje przypominamy o godnym stroju w czasie Mszy świętej, zarówno paniom jak i panom. Pamiętajmy, że jest to miejsce święte i uczestniczymy w świętych obrzędach, nie bądźmy zgorszeniem dla innych i powodem do pokus i rozproszeń.

9.        Spotkanie przedpielgrzymkowe Grupy św. Maksymiliana 29 lipca o 13:10 w Farze Jasielskiej.

10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy następujące osoby: Stasiowska Grażyna, Rak Ewa, Hendzel Stanisława, Zapór Sylwia, Filip Zofia, Biernacka Iwona, Urban Maria, Kolbusz Renata, Liszka Danuta, Liszka Monika.

11.    Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje przeczytamy w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i na kserokopiach.

12.    Jak co roku organizowany jest wyjazd  do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd z 12 na 13 sierpnia o północy, koszt przejazdu 60zł. Można się zapisywać w zakrystii.

13.    Ogłoszenia ……………………….

14.    Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>