OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  22.03.2020r.

1.      Dziś IV niedziela marca, IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, radości, stąd różowy kolor. Spotykamy się tu w świątyni i przez pośrednictwo kamery internetowej, ze względu na zaistniałą sytuację. Jak w poprzednią niedzielę możemy korzystać z dyspensy ks. bpa zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej ze względu na koronowirusa.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym, o godz: 9:00; 11:00 i dodatkowa o 13:30: Po Mszy świętej o  godz: 11:00 czli po sumie Droga Krzyżowa – prowadzi Róża Różańcowa pw św. Jadwigi /p. Jadwigi Urban/. O godz: 16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza święta wieczorna, podobnie w przyszłą niedzielę. Msze św. w tym tygodniu: o  7:00 i 17:00

3.       W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św. Turybiusza

·         Wt. – św. Gabriela

·         Śr. – Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryji Panny – odpust w parafii Jnuszkowice. Nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Czw. – modlimy się o powołania i za powołanych

·         Pt. – Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Drogą Krzyżową, w intencji zatrzymania koronowirusa.

·         N. – V niedziela Wielkiego Postu – ostatnia niedziela miesiąca marca zwana czarną. Zasłania się krzyże.

4.      Nabożeństwa Wielkopostne - drogi krzyżowe w tygodniu: w Czwartek – o 16:30: w piątek  o 17:00 – dla wszystkich; w niedzielę po sumie.

5.      W czasie obecnego zagrożenia nadal obowiazują zarządzenia władz państwowych i kościelnych, dotyczące zasad bezpieczeństwa i ochrony własnego zdrowia  i odpowiedzialności za innych. Kierujmy się zawsze rozsądkiem i miłością bliźniego. Umiejmy dostrzegać potrzebujących naszej pomocy. Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas wraz z ks. Katechetą Jakubem, organizują pomoc w zakupach dla osób samotnych i starszych. Zapotrzebowanie na zrobienie zakupów można zgłaszać na numer telefonu ks. katechety: 791728388. Nie wstydźmy się poprosić o pomoc jeśli jej potrzebujemy.

6.      W dniu wczorajszym po odprawionych rekolekcjach przyjął posługę akolity nasz parafianin Tomasz Sienicki. Cieszymy się z tego, ale otaczajmy Go naszymi modlitwami.

7.      Nie odbędą się zapowiadane rekolekcje Wielkopostne. Ponieważ w tym roku mija 10 lat od misji świętych i jeżeli sytuacja w kraju i świecie pozwoli odbędą się później.

8.      Zgodnie z apelem ks. Biskupa spowiedź w prafii będzie się odbywać z zachowaniem ostrożności przy konfesjonałach, które są do tego dostosowane. Do dyspozycji jest kaplica Matki Bożej. Spowiadać będziemy codziennie pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą świętą, w razie potrzeby po Mszach świętych.

9.      W obliczu zagrożenia podejmijmy modlitwy wraz z całym narodem codziennie o godz: 20:30 odmówmy różaniec i modlitwę w tej intencji, po każdym nabożeństwie zaśpiewajmy Suplikację. Można skorzystać z pomocy mediów katolickich.

JUTRO 25.03.2020R. O GODZ: 12:00 na GŁOS DZWONÓW W KOŚCIOŁACH MÓDLMY SIĘ WRAZ Z OJCEM ŚWIETYM FRANCISZKIEM ODMÓWMY MODLITWĘ ANIOŁ PAŃSKI, OJCZE NASZ I 3X ZDROWAŚ MARIO w INTENCJI USTANAI EPIDEMII, zaCHORYCH, SŁUŻBY MEDYCZNE i ZA ZMARŁYCH.

10.  Bóg zapłać za ofiary Róż na światło: 100 zł - braciom z Róży pw. św. Stanisława /p. Jana Nizioła/; 150 zł - siostrom z Róży pw. św. Anny /p. Zofii Szczyrba./; 100 zł - siostrom z Róży pw. św. Jadwigi Królowej /p. Jadwigi Cieślik/; siostrom z Róży pw. św. Katarzyny /p. Łucji Ochałek – 150 zł.

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła, na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Szczerba Urszula, Teleś Marta, Inglot Maria, Palar Renata, Palar Marta, Palar Izbela, Krajewska Maria, Stasiowska Małgorzata i pan Spiecha Stanisław.

12.  Z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie okazja podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

13.  Spotkania grup odwołane. Zawieszone są również spotkania przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w ramach kursu przedmałżeńskiego.

14.  Ogłoszenia …. …………………

15.  Zapowiedzi, intencje, ogloszenia wywieszone są w gablotach ogłoszeń. na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

16.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.>>>

„Rekolekcje Wielkopostne” na antenie telewizji regionalnej TVP3 Rzeszów. Rekolekcje rozpoczną się w poniedziałek 23 marca 2020 r.

Poszczególne odcinki będzie można obejrzeć od poniedziałku do czwartku o godz. 17:55 i w piątki o godz. 17:05.                                                                                                                                          Zaplanowano następujące tematy rekolekcji:

1.     Pustynia (Mt 4, 1 – 11) – ks. Tomasz Ryczek

2.     Góra (Mt 17, 1 – 9) – ks. Krzysztof Cieśla