OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 21 PAŹDZIERNIKA 2018r.

1.        Dziś XXIX niedziela zwykła, III niedziela miesiąca modlimy się za zmarłych wypominanych. Rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. W modlitwie różańcowej pamiętajmy o Dziełach Misyjnych Kościoła i otaczajmy modlitwą misjonarzy. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00, o 16:30 – Różaniec i Msza św.

2.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – wsp św. Jana Pawła II papieża

·      Wt– wsp. św. Jana Kapistrana, św. Józefa Bilczewskiego

·      Śr. – bł Jana Balickiego – Nowena do M.B.N. Pomocy

·      Czw. – św Antoniego Marii Claret

·      Pt. – bł. Celiny Borzęckiej zakonnicy - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·      N.św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza – odpust w parafii Dąbrówka, suma o godz: 11.00. W przyszłą niedzielę w kościołach konsekrowanych poza katedrą - Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

3.        Msze św i nabożeństwa w tygodniu  rano o 6:30 rożaniec i Msza św., a po południu o 17:00 –  nabożeństwo różańcowe i Msza św. w niedzielę Różaniec o 16:30 i Msza św.  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, a w tym tygodniu zwłaszcza Kółko Misyjne.

4.        Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Suma wynosi 6640zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i prowadzącym zbiórkę.

5.        Serdecznie zachęcamy do prowadzenia kwesty 1. XI w Święto Wszystkich Świętych na cmentarzu. Osoby które już brały udział w kweście prosimy o potwierdzenie u Radnych i pobranie  identyfikatorów. Zgłoszenia nowych chętnych osób kierujemy do kancelarii parafialnej, lub do radnych parafialnych. Zebrane środki finansowe przeznaczone są na dokończenie rozpoczętych prac i kontynuację nowych. Jeżeli my nie zorganizujemy kwesty uczynią to inni na swoje cele, ponieważ cmentarz jest komunalny. Pamiętajmy o grobach naszych bliskich.

6.        Na ołtarzach bocznych i w zakrystii są do pobrania kartki na wypominki, prosimy składać je w kancelarii lub w zakrystii. Wypominki:  listopadowe  - od 1 do 30 listopada, rano i wieczór; roczne: - czytane przez cały rok w III niedzielę miesiąca. Zaznaczamy na kartce jakie mają to być wypominki. Nazwiska i imiona prosimy podawać w pierwszym przypadku pisząc wyraźnie, najlepiej drukowanymi literami. Bóg zapłać za uświetnienie uroczystości odpustowych: scholi parafialnej, chórowi z Kołaczyc, oraz zespołowi „Pogórzanie”, kosynierom, ks. Kan. Henrykowi Zacharze, ministrantom, lektorom, siostrze za udekorowanie kościoła, niosącym feretrony, baldachim, p. kościelnemu, p. organiście, ks. katechecie za czuwaniem nad całością, wszystkim za wspólną modlitwę.

7.        Dziś liczenie wiernych, obecność w czasie Mszy świętych i przyjmowanie Komunii świętej.

8.         Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy - panie: Zapór Zofia, Umińska Beata, Pankiewicz Maria, Fuczek Halina, Urban Jadwiga, Wilisowska Maria, Czernicka Mariola, Bartnik Małgorzata, oraz panowie: Żygłowicz Wojciech i Juliusz Skiba.

9.        Nie zapomnijmy w przyszłą sobotę o zmianie czasu, śpimy godzinę dłużej.

10.    Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych codziennie pół godziny przed Mszą św.

11.    Spotkania: Pn. – schola; Wt. – RRN; Czw. - KSM; Pt. – kl. III  Gimnazjum w ramach przygotowania do bierzmowania; kółko misyjne z siostrą w szkole w środę o 12:30; w środę  ministranci  młodsipo Mszy świętej wieczornej, w sobotę o 10:00 ministranci starsi.

12.    Ogłoszenia ………………………………………………………………….

13.    Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje przeczytamy na tablicy  ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Msze święte w tygodniu: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>