OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 LIPCA 2019r.

1.      Dziś XVI niedziela zwykła. Przed Mszą świętą czytamy wypominki i odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów. Ofiara złożona przy poświęceniu przeznaczona jest na zakup samochodów dla misjonarzy. Akcja „Miva” proponuje   1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz:  9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00

2.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn.- św. Marii Magdaleny – odpust w Brzyskach suma o godz: 11:30.

·         Wt. – św. Brygidy

·         Śr. – św. Kingi – odpust w Starym Sączu

·         Czw. – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa – imieniny ks. katechety Jakuba

·         Pt. – św. Anny – odpust w Kołaczycach suma o godz: 11.00

·         Sb. – św. Joachima

·         N. – św. Sarbeliusza. IV niedziela miesiąca XVII niedziela zwykła.

3.      Począwszy od dzisiejszej niedzieli trwać będzie XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa w którym modlić się będziemy za kierujących wszelkimi pojazdami..

4.      Serdecznie zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W zakrystii są do pobrania karty zgłoszenia.

5.      Zbliża się sierpień  miesiąc bogaty w wielkie wydarzenia, miesiąc trzeźwości, stąd prośba, aby powstrzymać się od nadużywania alkoholu i zachęta do abstynencji, jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa w naszym narodzie i w naszej Parafii.

6.      Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone na kontynuację prac w kościele i w parafii. Zebrana suma wynosi: 7550zł zł., Bóg zapłać przeprowadzającym zbiórkę, wytrwali już 11 lat i dzięki temu, oraz  Waszej ofiarności można było tak dużo zrobić w kościele i parafii.

7.      Bóg zapłać Państwu Młodym i ich rodzicom za dar stołu i sfinansowanie dekoracji kwiatami.

8.      Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

9.      Nabożeństwa w tygodniu w środę Nowenna do M.B.N.Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10.  Jak w każde wakacje przypominamy o godnym stroju w czasie Mszy świętej, zarówno paniom jak i panom. Pamiętajmy, że jest to miejsce święte i uczestniczymy w świętych obrzędach, nie bądźmy zgorszeniem dla innych zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Liszka Edyta, Suska Barbara, Mamroł Joanna, Wenc Zofia, Lenart Teresa, Szpak Zofia, Bajorska Maria, Bajorska Celina, Osika Małgorzata, i pan Krawczyk Józef.

12.  Ogłoszenia, zapowiedzi przedmałżeńskie, intencje wywieszone są w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej i na kserokopiach.

13.  Jak co roku z 12/13sierpnia wyjazd autokarem do Częstochowy na powitanie pielgrzymów. Wyjazd 12.08. 2013 /poniedziałek/ o północy, koszt przejazdu 60zł.  Można się zapisywać w zakrystii.

14.  Ogłoszenia …………………………..

15.  Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>