OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE   NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO    WIELKANOC 21.04. 2019r.

1.      Uroczystą Procesją Resurekcyjną  w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęliśmy Oktawę Wielkiej Nocy.  Msze święte w dniu dzisiejszym – o godz.  9:00; 10:30  i 12:00; Nie ma Mszy św. po południu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy św. o 12:00.

2.      W  Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz: 7:00; 9:00; 10:30 i 12:00  –  Składka przeznaczona na Uniwersytet J.P.II. czytamy  list ks. Rektora Uniwersytetu.

3.      Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 7:00 i o 18:00. Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Starajmy się odmówić Koronkę  w domu, gdy nie jesteśmy w kościele.

4.      W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocną

·      Wt – św. Wojciecha bpa

·      Śr. – św. Jerzego - Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·      Czw. – św. Marka Ewangelisty – modlimy się o powołania i za powołanych. Wieczorem modlitwy o urodzaje i procesja wokół kościoła.

·      Pt. – nowenna do Miłosierdzia Bożego.

·      N. -Niedziela Miłosierdzia Bożego, jest to święto patronalne  Caritas, rozpoczynamy  Tydzień Miłosierdzia. Składka przeznaczona na Caritas. Dzieci szkolne i gimnazjaliści przynoszą skarbonki Caritas - ofiary Wielkopostne i składają do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Odpust w parafii Januszkowice suma o godz: 12:30. Będą czytane Wypominki z dzisiejszej niedzieli.

5.      Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne  z ubiegłej niedzieli. Złożona suma wynosi 7650zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym.

6.      Serdeczne podziękowanie siostrze dekoratorce, za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, wystroju kościoła, Bóg zapłać. Serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy, indywidualnym ofiarodawcom, młodzież uzbierała 3200 zł,  w skrzynce było 67zł.. Zakupione zostały kwiaty: hortensje za 1050 zł, kwiaty cięte 660 zł, dodatkowe zakupy: plansza i stelaż 560zł, steropian, łącznie z innymi materiałami -  razem 2870 zł.  Wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

7.      Dziękujemy młodzieży, dzieciom, oazie, KSM, Różom Różańcowym, męskim i żeńskim, Ruchowi Rodzin Nazaretańskich, którzy włączyli się w Wielkim Poście w prowadzenie Dróg Krzyżowych w kościele, oraz w terenie.

8.      Bóg zapłać pełniącym służbę przy Grobie Kosynierom i za ich udział w procesji, niosącym feretrony, sztandary.  Dziękujemy służbie liturgicznej, wraz ks. katechetą za innowacje liturgiczne: obrzęd obmycia nóg i modlitwę brewiarzową, p. Organiście, p. Kościelnemu, siostrze Karoli, sholi, orkiestrze, p. Damianowi i p. Magdzie, KSM, i wszystkim prowadzącym czuwania przy ciemnicy i przy grobie Pana Jezusa. Bóg zapłać Strażakom za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej i zapewnienie nam bezpieczeństwa, oraz za przygotowanie ognia w Wigilię Paschalną.

9.  Bóg zapłać za ofiary do Grobu Pańskiego, składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu P. Jezusa w Jerozolimie.

10.  W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

12.   W środę po Mszy świętej wieczornej  spotkanie  gimnazjalistów z kl.VIII SP i III Gimnazjum.

13.  Spotkania: Pn. schola; Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 10:00. – lektorzy i animatorzy, ministranci.

14.  Ogłoszenia ………………………………...

15.  Do sprzątania kościoła na wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej proszone są panie: Sienicka Bogusława, Wilisowska Danuta, Kolbusz Bernadetta, Wilisowska Elżbieta, Szewczyk Urszula, Matyjas Danuta, Błażęj Aldona, Gajda Agnieszka, Liszka Teresa, Fundakowska Elżbieta.

16.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje są wywieszone w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

17.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>