OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     

I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r. 

1.  Dziś Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 i po Gorzkich Żalach o godz. 16:00. W tygodniu Msze Św. o godz. 7:00 i o godz. 17:00.

2.  Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej.

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30 

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00, a bezpośrednio po nich Msza Św. 

Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

3. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 5-8 marca 2021 r., które poprowadzi o. Tacjan- Gwardian klasztoru o. Bernardynów w Dukli.

4. Z racji bezpieczeństwa w Zakrystii może przebywać tylko Służba Liturgiczna w ograniczonym składzie. Dlatego drzwi od pola będą zamknięte i można będzie wejść tylko od strony ołtarza. Proszę o wyrozumiałość i dostosowanie się do tych zasad. 
 
5. Comiesięczna zbiórka na potrzeby parafii wraz z wpłatami na konto wyniosła 4.100 zł. Bóg zapłać za ofiarność.  
 
6. W czasie Wielkiego Postu Caritas Diecezji Rzeszowskiej rozprowadza:

baranki wielkanocne. Będzie on ozdobą do świątecznego koszyka, ale przede wszystkim – ofiara składana z racji zakupienia baranka – będzie przeznaczona na pomoc ubogim. Warto zakupić baranka wielkanocnego również dla tych osób, które w czasie pandemii z powodu wieku czy choroby – nie mogą pójść do kościoła, a chcą spełnić dobry uczynek…Cena baranka 6 zł

skarbonki wielkopostne. Warto je wziąć z kościoła, umieścić w domu w widocznym miejscu i wraz z całą rodziną – wrzucać do niej zaoszczędzone pieniądze (rezygnując np. ze słodyczy lub używek). To forma jałmużny wielkopostnej, którą Caritas przeznaczy na pomoc seniorom, np. na zakupienie im lekarstw.  

7W ostatnim tygodniu miała miejsce awaria kotła grzewczego w kościele. Uszkodzeniu uległa główna część grzewcza. Usterka została naprawiona przez profesjonalny serwis. Koszt naprawy wyniósł 2.900 zł. 
 
8.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janusza Stasiowskiego. Wieczne odpoczywanie...
 
 9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby misji. Proszę Panie z Caritas o pomoc w zbiórce. 
 
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: PT. Ewa Mężyk, Maria Ochałek, Grażyna Dybaś, Danuta Jachym, Sabina Mocek, Aneta Palar, Genowefa Gorczany, Anna Krajewska, Teresa Surdel, Halina Strugała. 
 
Ps. Proszę aby sprzątające Panie wypisywały listę następnych i przekazywały s. Szymonie.