OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     

IVNiedziela Adwentu 20 grudnia 2020

 

1.  Dziś  IV niedziela Adwentu.  Msze św. roratnie w tygodniu o godz. 17:00. Rano Msza Św. o godz.7:00. Przed Mszą Św. poranną śpiewamy Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie.  

2. W tym tygodniu :

Śr. - Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.14 i dłuższa spowiedź. 
Czw. - Wigilia Bożego Narodzenia, Msze Św. o godz.7:00, 8:00 i 24:00
Pt.- Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00
Sob.- Święto Św. Szczepana , Msze Św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. W tym dniu po każdej Mszy Św. poświęcenie owsa.
Ndz.- Święto Świętej Rodziny  
 
3.  Dziś po Mszy Św. o godz.11:00 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do Rady Parafialnej z P. Łukaszem Stec.
 
4. Na cele parafialne zebrano  w kosciele 2.790 zł, zaś na konto wpłacono 1.290 zł razem 4.080 zł. Pokwitowania wpłat mogą otrzymać tylko te osoby, które o to prosiły i zostały wpisane na listę. Na mojej liście są tylko wpłaty listopadowe i grudniowe zarówno te zbierane w kościele jak i wpłacane indywidualnie na konto. Nie posiadam wcześniejszych list i wpłat . Jeżeli ktoś wpłacił w lutym na cały rok, to nie mogę tej sumy wpisać teraz na listę, gdyż wpłaty by się sumowały. Podpisane koperty z datków zostawiam w archiwum jako dowód. 
 
5.  Panie z Caritasu proszę o rozdzielenie i przekazanie toreb miłosierdzia w czasie przedświątecznym. 
 
6. Bóg zapłac za wykonane dekoracje, szopkę i ubranie choinek s. Szymonie i P. kościelnemu oraz wszyskim, którzy im w tym pomogli. 
 
7.  Składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, zaś ze Św. Szczepana na Instytut Teologiczno- Pastoralny w Rzeszowie.   
 
8. Bardzo prosimy o korzystanie z Sakramentu Pokuty przed poranną i wieczorową Mszą Św., zaś w środę od godz.14:00 do wieczornej Mszy Św.
 
9.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła  W tym tygodniu na wtorek proszone są następujące osoby: PT. Nowak Jadwiga, Kulig Tomasz, Jędrzejczyk Anna, Maziarz Elżbieta, Koś Elżbieta, Wilisowska Bogusława, Krajewska Agnieszka, Lechwar Danuta, Komisarz Krystyna, Sypień Barbara. 
 
10. W parafii jest wiele gruntów dzierżawionych bez żadnej umowy. W związku z tym w styczniu 2021 r. zostaną zawarte umowy na piśmie.  Jeśli ktoś nie podpisze takiej umowy, dzierżawa zostaje wypowiedziana. Proszę o informację kto i gdzie użytkuje w dobrej lub złej wierze.