OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  20 maja 2018r.

1.        Dziś przeżywmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego. Jest to III niedziela miesiąca,  modlimy się za zmarłych wypominanych. Składka przeznaczona na Katolickie Radio „VIA”.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.:  9:00; 11:00;o 16:30 nabożeństwo majowe i Msza święta, w tygodniu z wyjątkiem jutra msze święte o 7:00;  o 17:30 nabożeństwa majowe i Msza święta, serdecznnie zapraszamy.

3.        W tym tygodniu wspominamy:

·           Pn. – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI KOŚCIOŁA

·           Wt. – św. Rity z Cascia – nabożeństwo ku jej czci połaczone z majowym. Poświęcenie róż.

·           Śr. – nowenna do M.B.N.Pomocy

·           Czw. – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się o powołania

·           Pt. – św. Bedy Czcigodnego - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·           Sb. – św. Filipa Nereusza. Pamiętajmy w tym dniu o naszych mamusiach, zarówno żyjacych jak i zamrłych.

·           N. – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – odpust parafialny.

4.        W poniedziałek jutro w Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła Msze święte o godz: 7:00;9:00;11:00; o 17:30 nabożeństwo majowe i Msza święta. Jest to dzień pracy, dla nas katolików święto kościelne, starajmy się uczestniczyć we Mszy świętej.

5.        W przyszłą niedzielę 27 maja przezywamy odpust parafialny. Msze święte jak w niedzielę: 7:00;9:00; suma o 11:30 i procesja Eucharystyczna; wieczorem o 16:30 nabożeństwo majowe i Msza św. Uroczystą Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Marek Mnich proboszcz parafii Brzostek i wicedziekan naszego dekanatu.

6.        Jak było zapowiadane prosimy o przygotowanie baldachimu, feretronów, sztandarów do procesji, zapraszamy poczty sztandarowe strażaków i kosynierów, dzieci pierwszokomunijne w strojach, DSM, dzieci sypiące kwiaty i do dzwonienia, młodzież, oraz wszystkich parafian.

7.        Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli składane na prace w parafii. Zebrano sumę: 7120zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

8.        Wczoraj 6 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, dziś przeżywają prymicje, czyli pierwszą Mszę świętą w rodzinnej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

9.        Spowiedź przed odpustem codziennie przed Mszą świętą i w sobotę od 16:30.

10.    Bog zapłać Różom za ofiary na światło: siostrom z Róży p. Ireny Kutyna – 100zł; z Róży pw. św. Barbary/p. Danuty Wójtowicz – 150zł; braciom z Róż: - św. Maksymiliana p. J.Mamroła – 100 zł i św. Michała p. Józefa Krajewskiego – 100zł

11.    W środę w naszym kościele o godz: 10:00 rozpocznie się II Przegląd Pieśni Maryjnej „Po górach Dolinach” organizowany przez GOK i Parafię pod patronatem Pani Burmistrz Kołaczyc.  Zapraszamy młodzież i dzieci do licznego udziału.

12.    W przyszłą niedzielę od 15:00 rozpocznie się Rodzinny Piknik Charytatywny na stadionie w Kołaczycach organizowany przez GOK. Informacje na plakatach.

13.    Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

14.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na wtorek i piątek prosimy panie: Sienicka Elżbieta, Stasiowska Janina, Stasiowska Łucja, Kaleta Ewa, Leśniak Lidia, Leśniak Ewa, Włodarczyk Maria, Lechwar Anna, Ochałek Józefa, Kulig Lucyna.

15.    III Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Dębowca 27.05 od godz: 14:30.

16.    Spotkania: Pn.- schola;.Wt.- R.R.Naz. – spotkanie z Biblią;Czw. – KSM; Pt kl. – VII; Sb - LSO. Oaza.

17.    Ogłoszenia…….

18.    Ogłoszenia i zapowiedzi, intencje wywieszone w gablotce ogłoszeń i na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

19.    Intencje mszalne …………………………………………………….