OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  I NIEDZIELA ADWENTU  2 GRUDNIA 2018r.

1.        Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca grudnia, po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Jest to pierwsza niedziela Adwentu. Hasłem tego roku liturgicznego są słowa:”UMOCNIENI DUCHEM ŚWIĘTYM”.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. W tygodniu  o 6:30 godzinki i Msza święta Roratnia, wieczorem o 17:00. Zachęcamy dzieci i młodzież  do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich rano, lub wieczorem gdy nie mogą rano. Przynosimy lampiony.

3.        W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św. Franciszka Ksawerego

·         Wt. – św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary

·         Śr. – nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Cz. – św. Mikołaja – dzięń dobroci i życzliwości, ulubiony dzień dla dzieci, oraz ministrantów, scholi, grup apostolskich. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne i za powołanych.  Zapraszamy wszystkich chętnych na dłuższą adorację, uwielbienia.

·         Pt. – św. Ambrożego - pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do N.S.P.Jezusa i Miłosierdzia Bożego.

·         Sb. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – msze święte jak w niedziele o 7:00;9:00; 11;00 i 17:00.

·         N. – św. Jana Diego z Guadelupe – druga niedziela miesiąca.

4.        Przyszła niedziela jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Młodzież z KSM prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek.

5.        W sobotę w czasie Mszy świętej wieczornej poświęcenie i przekazanie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy również rodziców.

6.        Starajmy się korzystać ze spowiedzi w tygodniu. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w tym czasie możliwość spowiedzi. Spowiedź codziennie przed Mszą świętą. Komunia święta chorych w domach w piątek od godziny: 8:30.

7.        W piątek kleryk Tomasz Sienicki przyjmie sutannę, modlimy się za niego w czasie nowenny przed Świętem Niepokalanego Poczęcia, wspierajmy go również naszymi modlitwami.

8.        W koszu są do pobrania „Torby Miłosierdzia. Po ich wypełnieniu przynosimy do kościoła, lub sami przekazujemy rodzinie potrzebujacej pomocy. Po niedzieli młodzież z klas. III Gimnazjum i klas VIII SP będzie roznosić świece wigilijne w ramach akcji „Caritas” „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Będą posiadać zeszyty z pieczątką parafii, a  każdą kwotę ofiarowaną na dzieło pomocy prosimy potwierdzić podpisem. Małe świece po 5 zł. duże po 12zł. dodatkowo zbierają dobrowolne ofiary na Seminarium Duchowne w Rzeszowie w ramach jesiennej pomocy.

9.    W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na kontynuację prac w naszej parafii. Prosimy o ofiarność. W przyszłą niedzielę  zebranie Rady Parafialnej o godz: 15:00. Już dziś zapowiadamy że 16 grudnia w III niedzielę miesiąca będzie składka przeznaczona na wynagrodzenie za posługę Sióstr Serafitek w naszej parafii.

10.    Solenizantom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.

11.    Pan Kościelny i Pan Organista, po niedzieli będą roznosić opłatki wigilijne. Naszą wdzięczność wyrazimy im w składanych ofiarach.

12.    Ogłoszenia …………Komunikat ……………………..

13.    Bóg zapłać za dekorację adwentową i sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Krajewską Agnieszkę, Lechwar Danutę, Mokrzycką Joannę, Stec Anetę, Komisarz Agnieszkę, Tomaszewską Danutę, Nizioł Alicję, Słonka Agatę, Słonka Małgorzatę, Skórską Ewelinę.

14.    Spotkania: pn. - schola; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw. – KSM; pt – klasy VIII.

15.    Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

16.    Intencje mszalne..............>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>