OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA 2.08. 2020r.

1.      Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca sierpnia. Po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic Różańcowych po mszy św. o 7:00 i 11:00. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00. Dziś Kościół obchodzi święto. tzw. „Porcunkuli”, nawiedzając świątynię można zyskać odpust pod zwykłymi warunkami.

2.      W tym tygodniu wspominamy:

·           Wt  - św. Jana Vianneya – patrona proboszczów

·           Śr. – M.Bożej Śnieżnej – odpust w Gogołowie suma o godz: 11:00

·           Czw. – święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w kaplicy w Bukowej suma o godz:10:00, pierwszy czwartek miesiąca

·           Pt. – św. Sykstusa II papieża męczennika i współbraci, pierwszy piątek miesiąca

·           Sb.  - św. Dominika

·           N. – XIX niedziela zwykła - św. Teresy Benedykty od Krzyża /Edyty Stein/

3.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca – zbiórka na kontynuację prac przy kościele i parafialne remonty. O godzinie 15:30 spotkanie Rady Parafialnej.

4.      Serdeczna prośba do mieszkańców parafii, stowarzyszeń i organizacji, Kół Gospodyń o wykonanie wieńców dożynkowych, które są wyrazem podziękowania P.Bogu za zbiory, błogosławieństwo w pracy i zachowanie od nieszczęść.

5.      Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości i abstynecji, starajmy się zachować trzeźwość w naszych domach i rodzinach. Zachęcamy do abstynencji i pomocy w walce z pijaństwem.

6.      Nabożeństwa w tygodniu: środa - nowenna do M.B.N.Pomocy, w pierwszy czwartek modlimy się o powołania, w pierwszy piątek miesiąca nabożeństwo do N.Serca P.Jezusa i do Miłosierdzia Bożego. Spowiedź przed pierwszym piątkiem codzinnie przed Mszą św. a w piątek o godz: 15:00 wystawienie N. Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się w piątek od godz: 8:30.

7.      W sanktuarium M. Bożej w Niechobrzu w dniach 11 – 12 września 2020r. odbędą się katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcji. Kontakt na stronie internetowej parafii Niechobrz.

8.      We wtorek 4 sierpnia wyruszy 43 piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia kapłanom, którzy będą pielgrzymować. Poprzez Radio „Via” starajmy się uczestniczyć w emitowanym programie pielgrzymkowym. Kartę uczestnika można pobrać ze strony internetowej pielgrzymki.

9.      Pamiętajmy o maseczkach i dystansie społecznym.

10.  Bóg zapłać za wczorajszą modlitwę i udział w nabożeństwie fatimskim zapraszamy za miesiąc.

11.  Solenizantom składamy serdeczne życzenia, gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Wajda Halina, Rusin Renata, Strach Ewa, Kwiecińska Elżbieta, Ochałek Grażyna, Wojdyła Elżbieta, Gozdecka Małgorzata, Skórka Anna, Hendzel Urszula, Hendzel Renata.

13.  Ogłoszenia ………………………………………………………………………………………

14.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje mszalne przeczytamy w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.               Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>