OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA WIELKANOCNA 2.06.2019r. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.      Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca czerwca adoracyjna, po każdej Mszy św. adoracja, w czasie której odmówimy modlitwę wynagradzjącą za profanację Wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy porannej i po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00 – nabożeństwa. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 7:00 i 18:00. Nowenna do Ducha Swiętego połączone z Nabożeństwem do N.Serca Pana Jezusa i innymi nabożeństwami po mszach świętych. Serdecznie zapraszamy.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·             Pn. – wsp. św. Karola Lwangi i współbraci

·             Śr. – św. Bonifacego – nowenna do M.B.N. Pomocy po Mszy św.

·             Czw. – św. Norberta – pierwszy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania i za powołanych

·             Pt. – pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do N.S. Pana Jezusa i do Miłosierdzia Bożego.

·             Sb. – św. Jadwigi Królowej.

·             N. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. O godz.: 11:00 przeżywać będziemy Uroczystość Prymicji ks. Jarosława Młodeckiego.

4.      Jest taki zwyczaj, że umajamy domy zieleniną, ponadto zdobimy drogę dla prymicjanta.

5.      Trwa nowenna i modlimy się do Ducha Świętego przed tą uroczystością.

6.      Jak wiemy nasz parafianin diakon Jarosław Młodecki przyjmie w sobotę święcenia kapłańskie, a w niedzielę odprawi pierwszą Mszę świętą Prymicyjną w naszej parafii. W sobotę powitamy Go wśród nas na granicy parafii od strony Lublicy.

7.      W niedzielę 16 czerwca przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Świętej Trójcy, połączony z jubileuszem 25 lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. Andrzeja Urbana.

8.      Jak w kaźdą II niedzielę miesiąca w przyszłą niedzielę 9 czerwca zbiórka ofiar na prace renowacyjne i remontowe.

9.      Spowiedź przed pierwszym piątkiem i uroczystościami codziennie przed Mszą świętą. Starajmy się wytrwać do zakończenia Roku Szkolnego. W pierwszy czwartek po Mszy św. i nabożeństwie wystawienie Najśw. Sakramentu będzie przedłużone po błogosławieństwie, zapraszamy chętnych.                         W pierwszy piątek wystawienie N.Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz: 15:00, okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się w pierwszy piątek od godziny: 8:30.

10.  Bóg zapłać za udział w procesjach w Dni Krzyżowe i wspólne modlitwy. Bóg zapłać za wczorajsze uczestniczenie w nabożeństwie do Niepokalanego Serca N.M.P. i Różańcu Fatimskim.

11.  Solenizantom i solenizantkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Sienicka Elżbieta, Stasiowska Łucja, Stasiowska Janina, Leśniak Lidia, Smalara Urszula, Sikora Agata, Leśniak Ewa, Ochałek Jadwiga, Lechwar Anna, Włodarczyk Maria, Piotrowska Józefa, Mocek Magdalena, Maziarz Urszula, Łętowska Bożena, Markiewicz Roman.

13.  Ogłoszenia  … program………..

14.  Spotkania: Pn. - schola, Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich.

15.  Intencje mszalne>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>