OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA  ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2 LUTY 2020r.

1.      Dziś w IV niedzielę zwykłą, obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – M.B. Gromnicznej, w czasie każdej Mszy świętej poświęcenie gromnic. Jest to pierwsza niedziela miesiąca lutego, czytany jest List na temat życia konsekrowanego . Zmiana tajemnic różańcowych.  Składka na zakony klauzurowe. Dziś modlimy się za powołanych do życia zakonnego, zwłaszcza za siostry Serafitki posługujace  w naszej parafii. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00, 17:00 Msze św. w tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00

2.       W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn - św. Błażeja – poświęcenie gardła

·         Wt. – św. Andrzeja Corsini bpa

·         Śr. - św. Agaty - błogosławieństwo chleba, wody i soli

·         Czw. - wsp. św. Pawła Miki i współbraci  – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za powołanych i o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

·         Pt. – św. Piusa IX papieża – pierwszy piątek miesiąca

·         Sb. – św. Hieronima Emilianiego

·         N. – V niedziela zwykła, II niedziela miesiąca

3.      Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adoracje przed Wielkim Postem, będziemy się modlić przez 3 kolejne niedziele 9;16; 23 luty. Adoracja po Mszach świętych do nastepnej,  po sumie adoracja do wieczornej Mszy świętej, zakończona nieszporami eucharystycznymi porządek podany.

4.      Jak w każdą II niedzielę miesiaca w przyszłą niedzielę zbiórka na remont i renowację kościoła i obiektów sakralnych.

5.      Spowiedź przed pierwszym piątkiem codziennie przed Mszą świętą, w piątek o 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu,  Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się w piątek od godz: 8:30.

6.      Bóg zapłać za ofiarę 150 zł.  na światło, braciom z Róży pw. św. Judy Tadeusza /p. Tadeusza Liszki/; siostrom z  Róży pw. św. Cecylii/p. Ireny Leśniak/ za ofiarę 200zł i siostrom z Róży pw. św. Agnieszki /p.Doroty Osika za ofiarę 150 zł.

7.      Poświecenie i rozdanie książeczek uczniom klas III dziś na Mszy świętej o godz: 11:00 /na sumie/. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

8.      Już dzis informujmy, że Światowy Dzień Chorego w przyszłym tygodniu przypada we wtorek 11 lutego, jak co roku Msza święta dla i za chorych o godz: 10:00. Serdeczna prośba o zorganizowanie dowozu chorych do kościoła z rodziny, z sąsiedztwa, aby mogli być na swojej Mszy za nich. Po Mszy świetej modlitwy i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym  Sakramentem.

9.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, a gosciom życzymy miłego pobytu

10.  Komunikaty:    ……….……………..

11.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła i rozbierania dekoracji na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy  panie: Krajewska Jadwiga, Maciechowska Grażyna, Pietrzycka Genowefa, Maziarz Monika, Krajewska Zofia, Koś Alicja, Maziarz Maria, Stasiowska Anna, oraz panowie: Łodziński Władyslaw i Szpak Jan.

12.  Spotkania : Pn. -  schola; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. - KSM; Pt. – kl. VIII ; Sb. – LSO   o gdzinie 10:00

13.  Intencje, ogłoszenia i zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń i  na stronie internetowej parafii

14. Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.>>>

Program Adoracji 40 - godzinnego Nabożeństwa 9.02;16.02 i 23.02. 2020r.

– 7:00 – Msza Święta - adoracja do godz. 9:00

–  9:00 Msza św. i adoracja do godz. 11:00

– 10:00 - Dzieci i uczniowie Szkoły Podstawowej kl. 0 – VI przychodzą na adorację na godz: 10:00  i zostają na Sumę

– po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17:00

– 12:00 – 13:00 -  ojcowie

–13:00 – 14:00 - młodzież szkół średnich, młodzież kl. VII i VIII przygotowująca się do bierzmowania oraz KSM

– 14:00 – 15:00 -  Róże Różańcowe z Bieździadki

– 15:00 – 16:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Ruch Rodzin Nazaretańskich

– 16:00 – 17:00 -  Róże Różańcowe z Bieździedzy

O godz. 17:00 Nieszpory Eucharystyczne, - zakończenie adoracji, Msza św.