OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LISTOPADA 2017r

1.      Przeżywamy XXXIII Niedzielę zwykłą, trzecią niedzielę miesiąca. Dziś przed każdą Mszą świętą czytane są wypominki roczne połączone z odmawianiem Koronki do Miłosierdzia Bożego. Dziś przypada wspomnienie bł. Salomei.

2.      Msze święte w dniu dzisiejszym o 9:00; 11;00; o 16:30 wypominki i Msza św. Msze Święte w tygodniu o 7:00 i 17:30. O godz.: o 6:30 i 17:00 czytane będą wypominki i odmawiany różaniec za zmarłych.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Rafała Kalinowskiego

·         Wt. – wsp. Ofiarowania N.M.P

·         Śr. – św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki kościelnej, organistów, chórzystów, scholii, orkiestr, dyrygentów.

·         Czw. – św. Klemensa

·         Pt. – św. Andrzeja Dung - Lac i współbraci męcz.

·         Sb. – św. Katarzyny Aleksandryjskiej  – odpust w Gogołowie, suma o godz:.11:00.

·         N – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto Patronalne  Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Po każdej Mszy św. Adoracja N.Sakramentu.

4.      Przypominamy, że w przyszłą niedzielę będzie głosił kazania ks. kan. Marek Płaziński proboszcz w parafii Sowina. Składka tak jak dotychczas przeznaczona będzie na pomoc w budowie nowego kościoła. Serdecznie prosimy o ofiarność.

5.      W ubiegłą niedzielę była przeprowadzona zbiórka na kontynuację prac w kościele i w parafii. Złożona suma wynosi 8040 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, jak również przeprowadzającym zbiórkę.

6.      Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na pomoc Kościołom Prześladowanym w Iraku i Syrii.

7.      Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia.

8.      Nabożeństwa w tygodniu: – codziennie  do soboty nowenna do Chrystusa Króla Wszechświata; w środę do M.B.N. Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego

9.      W piątek po Mszy św. wieczornej katecheza dla uczniów z kl. VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Uczniowie przychodzą na Mszę świętą i nabożeństwo w których uczestniczą, a nie udają chowając się po zakamarkach, a później zwołują się SMSami. Jest to etap przygotowania do sakramentu dojrzałości. Rodziców prosimy o przypomnienie młodzieży o tym obowiązku.

10.  Tradycyjna Msza św. za zmarłych księży z dekanatu w czwartek w Gogołowie o godz: 19:00.

11.  Dziękujemy wszystkim za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania na poniedziałek i piątek proszone są panie: Kulig Barbara, Gozdecka Eleonora, Liszka Aneta, Łącka Maria, Lechwar Danuta, Kaleta Edyta, Kaleta Anna, Gwiżdż Beata, Kozik Magdalena i pan Marcin Wojdyła.

12.  Spotkania: Pn. - godz: 16:15 – Oaza, po Mszy św. schola; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw. – KSM; pt. kl. VII S.P.; sb. - godz: 8: 00. – Lektorzy, animatorzy i ministranci: 9:00. – Kandydaci; 10:00 – Kółko misyjne

13.  Ogłoszenia …………………………

14.  Ogłoszenia, intencje przeczytamy na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.  Intencje Mszy Świętych>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>