OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XX NIEDZIELA ZWYKŁA  19 SIERPNIA 2018r.

1.        Dziś przeżywamy XX niedzielę zwykłą, jak w każdą III niedzielę miesiąca,  odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z wypominkami rocznymi. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz:. 9:00; 11:00 i 17:00. Msze św. w  tygodniu o 7:00 i o 18:00

2.        W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św. Bernarda

·         Wt. – św. Piusa X papieża

·         Śr. – N.M.Panny Królowej Świata

·         Cz. – bł.ks. Władysława Findysza – Uroczystości w Nowym Żmigrodzie o godz: 11.00

·         Pt. -  św. Bartłomieja

·         Sb. – św. Ludwika i św. Józefa Kalasantego

·         N. – Uroczystość N.M.Panny Częstochowskiej -  odpust w Parafii Lublica, która została utworzona 6 lat temu. Suma odpustowa o godz: 11:30. Tradycyjnie o godz: 9.00 wyrusza pielgrzymka z Kołaczyc do Lublicy, zachęcamy do udziału.

3.        Diecezjalne dożynki, czyli dziękczynienie za tegoroczne zbiory i modlitwy o Boże błogosławieństwo dla pracy rolników, o godz: 12:00 przy Katedrze Rzeszowskiej. Ks. Biskup serdecznie zaprasza delegacje z wieńcami, szczególna zachęta do kosynierów.

4.        Bóg zapłać za ofiary złożone na remonty i prace w parafii w ubiegłą niedzielę. Złożona została suma 6780 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i przeprowadzającym zbiórkę.

5.        Serdeczne podziękowanie Miłośnikom Ziemi Bieździedzkiej, członkiniom Koła Gospodyń z Bieździedzy i rodzinom, członkiniom Koła Gospodyń z Bieździadki, mieszkańcom Bieździadki i ich rodzinom, organizatorowi p. Janowi Nizioł; Małym Pogórzanom i ich rodzicom za wykonanie i poświęcenie wieńców dożynkowych.

6.        Decyzją ks. Biskupa został przeniesiony  ks. mgr Dawid Babicz dotychczasowy wikariusz do pracy duszpasterskiej w Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle, w jego miejsce został mianowany do naszej parafii ks. mgr Jakub Lorenc z parafii Będziemyśl k/Sędziszowa. Nasz rodak ks. prof. Jan Kulig został mianowany proboszczem w parafii Wola Zgłobieńska. Serdeczne podziękowanie ks. Dawidowi za jego pracę wsród nas, opiekę nad KSM, LSO, pracę katechetyczną, posługę liturgiczną, kaznodziejską, w konfesjonale, zainicjowanie gazetki parafialnej, dobroć, cichość i kulturę.  Zapewniamy o pamięci modlitewnej, wdzięczności i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w dalszej posłudze kapłańskiej.

7.        Zmiany w dekanacie: ks. Proboszcz z Sieklówki przechodzi do Godowej, przychodzi ks. Roman Czenczek, zmiana wikariusza w parafii Dąbrówka – Gamrat odchodzi ks. Damian Zięba, przychodzi ks. Marek Kalisiak, w Kołaczycach odchodzi ks. Dariusz Mikrut, przychodzi ks. Grzegorz Złotek.

8.        Solenizantom życzymy wiele łask Bożych, a gościom miłego pobytu w tych ostatnich dniach wakacji.

9.        Bóg zapłać Państwu Młodym i rodzicom za sfinansowanie dekoracji kwiatami i za dar stołu.

10.    Ogłoszenia …………..

11.    Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy następujące osoby panie: Kulig Alina, Kaleta Joanna, Szlachta Maria, Kołeczek Agnieszka, Piotrowska Zofia, Urban Jadwiga, Kowalska Małgorzata, Wilisowska Małgorzata, oraz panowie: Kaleta Józef i Urban Jacek

12.    Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.    W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp+Anna Szpak; dziś o godz; 14:00 pogrzeb śp. +Józefa Gozdeckiego. W ich intencji Wieczne odpoczywanie ………….

14.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>