OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LIPCA 2020r.

1.      Przeżywamy dziś XVI niedzielę zwykłą III niedzielę miesiąca lipca. Przed każdą Mszą świętą czytamy wypominki i odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2.      Msze święte w dniu dzisiejszym o godz:  9:00, 11:00 i 17:00. Msze święte w tym tygodniu o godz: 7:00 i o 18:00

3.      W liturgii tygodniu wspominamy:

·         Pn. - bł. Czesława

·         Wt.- św. Wawrzyńca z Brindisi

·         Śr. - św. Marii Magdaleny – odpust w Brzyskach suma o godz: 11:00.

·         Czw. – św. Brygidy patronki Europy

·         Pt. – św. Kingi – odpust w Starym Sączu

·         Sb. – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.

·         N. – św. Anny - IV niedziela miesiąca. Odpust w Kołaczycach suma o godz: 11:00

4.      W przyszłą niedzielę po Mszach świętych błogosławieństwo pojazdów. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona jest na pomoc w zakupie samochodów dla misjonarzy. Akcja „Miva” proponuje ofiarę 1 grosz za szczęśliwie przejechany kilometr.

5.      Począwszy od dzisiejszej niedzieli trwać będzie XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa w którym modlimy się za kierujących wszelkimi pojazdami.

6.      W tym  tygodniu ksiądz katecheta Jakub Lorenc obchodzi imieniny, patronem jego jest św. Jakub. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

7.      Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na renowacje kościoła i kontynuację prac. Zebrana suma wynosi: 6940zł. / w tym 200zł ofiara Kosynierów i 200zł ofiara indywidualna od rodaków z Kęt, Bóg zapłać przeprowadzajacym zbiórkę, wytrwali już 12 lat, i dzięki nim, oraz  waszej ofiarności można było coś zrobić w kościele.

8.      Bog zapłać wszystkim ofiarodawcom za ofiary na  pomoc dla poszkodowanych przez ulewy. Zebrana suma wynosi 2290 zł, która została wpłacona na konto Caritas Diecezjalna w Rzeszowie. Bóg zapłać paniom przeprowadzajacym zbiórkę do puszek.

9.      Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

10.  Nabożeństwa w tygodniu: w środę Nowenna do M.B.N.Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

11.  Jak w każde wakacje przypominamy o godnym stroju w czasie Mszy świętej, zarówno paniom jak i panom. Pamiętajmy, że jest to miejsce święte i uczestniczymy w świętych obrzędach, nie bądźmy zgorszeniem dla innych zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

12.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy następujące osoby panie: Mocek Magdalena, Piotrowska Zofia, Maziarz Urszula, Markiewicz Iwona, Sypień Marta, Leśniak Kazimiera, Leśniak Irena, Małgorzata Lesniak Florek, Kołeczek Krystyna. Bóg zapłać pani Teresie Kozioł za kwiaty do kościoła.

13.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  Ogłoszenia …………………………..

15.  Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>