OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  V  NIEDZIELA WIELKANOCNA  19.05.2019r.

1.      Przeżywamy  V niedzielę Wielkanocną. Jest to trzecia niedziela miesiąca  maja, dziś modlimy się za zmarłych czytając wypominki i odmawiajac Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msze święte jeszcze o godz: 9:00; 11:00; o 16:30 Nabożeństwo majowe i Msza święta w języku łacińskim. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godz: 17:30 i Msza święta, Nabożeństwa majowe w niedzielę o godz: 16:30 i Msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci na nabożeństwa majowe, rodziców prosimy o pomoc i przypominanie swoim pociechom o tym nabożeństwie.

2.      W liturgii tygodnia przeżywamy:

·         Pn. - św. Bernardyna ze Sieny – przypada 19 rocznica konsekracji ks. bpa Jana Wątroby.

·         Wt. – św. Jana Nepomucena i św. Krzysztofa Magellanesa i współbraci

·         Śr. - św. Rity z Cascia poświęcenie róż - nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Pt. – N.M.P. Wspomożenie Wiernych - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. –  św. Czcigodnego Bedy

·         N . – św. Filipa Neri – VI niedziela Wielkanocna. Obchodzimy Dzień Matki.

3.      Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Diecezjalne Radio „Via”

4.      Dziś o godz: 14:30 w salce katechetycznej zebranie organizacjne przed zbliżającymi się prymicjami naszego rodaka diakona Jarosława Młodeckiego.

5.      Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kontynuacje prac konserwatorskich. Zebrana suma wynosi 6990 zł i 1000 zł ofiarowali Kosynierzy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym.

6.      Bóg zapłać siostrom z Róży pw. św. Barbary / p. Danuty Wójtowicz/ za ofiarę na światło 150 zł, oraz braciom z Róży pw. św. Maksymiliana / p. Jana Mamroła/ za ofiarę na światło 150 zł.

7.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych za wstawiennictwem świętych patronów. Na środę na nabożeństwo ku czci św. Rity przynosimy róże do poświęcenia.

8.      Bóg zapłać Państwu Młodym i ich rodzicom za ofiarowany dar stołu.

9.      Wczoraj odbyły się ćwiczenia jednostek straży pożarnych przy naszym kościele.

10.  Bóg zapłać za troskę o kościół, do sptrzątania na poniedziałek i piątek po mszy św. wieczornej prosimy panie: Ochałek Maria, Stasiowska Agata, Stasiowska Anna, Stasiowska Eugenia, Ozga Teresa, Szeląg Sylwia, Niklewicz Teresa, Niklewicz Józefa, oraz panowie: Lechwar Eugeniusz i Urban Piotr.

11.  Ogłoszenia: ….

12.  Spotkania:Pn.– schola; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich:Śr. – kandydaci na ministrantów z kl.III; Czw. – KSM; Sb.- o godz:9:30 – ministranci.

13.  Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>