OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  II NIEDZIELA WIELKANOCNA  NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  19 KWIECIEŃ 2020r.

1.        Przeżywamy II  niedzielę Wielkanocną, III niedzielę miesiąca. Niedziela Miłosierdzia Bożego,  kończy oktawę Wielkanocną. Jest to święto patronalne Caritas, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Msze święte dziś jeszcze o godz: 9:00; 11:00; i 17:00. Msze święte w dni powszednie  o godz.: 7:00 i 18:00. Dziś modlimy się za zmarłych wypominanych. Dziś (19 kwietnia) obowiązuje jeszcze ograniczenie uczestników liturgii do 5 osób.

2.        Dziś nie ma  możliwości tradycyjnego ucałowania relikwii św. Siostry Faustyny.

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Wt. – św. Anzelma bpa

·         Śr. – nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·         Czw. - uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika, Patrona Polski. Modlimy się o powołania  i za powołanych.

·         Pt. św. Fidelisa i św. Jerzego męcz. – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·         Sb. – święto św. Marka Ewangelisty

·         N. - III niedziela Wielkanocna –  ostatnia niedziela miesiąca kwietnia. W przyszłą niedzielę Msza święta wieczorna będzie w języku łacińskim, serdecznie zapraszamy.

4.        Dziś odpust w parafii Januszkowice ku czci Bożego Miłosierdzia, przebiega według obowiazujących zaleceń.

5.        Trwa Okres Wielkanocny w którym powinniśmy przystąpić do spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.  Okres ten trwa do niedzieli Trójcy Świętej.

6.        Władze państwowe od jutra, czyli od poniedziałku 20 kwietnia br. zezwoliły na sprawowanie kultu w obecności wiernych w liczbie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. W naszej świątyni o powierzchni około 300 metrów kwadratowych może uczestniczyć do 20 osób nie licząc asysty i posługujących. Według zarządzeń rządowych mamy obowiązek zasłaniania twarzy zgodnie z rozporządzeniem, oraz zachowania odległości 2 metrów od siebie. Jest możliwość uczestniczenia poza świątynią z zachowaniem przepisów: maseczki na twarzy i 2 metry odległości od siebie. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, zachowując przepisy, oraz dbając o bezpieczeństwo swoje i innych. Przypominamy, że nadal możemy skorzystać z dyspensy ks. biskupa zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej, pod warunkiem  korzystania z Mszy św. transmitowanych przez media: TV i Internet. Starajmy się przyjąć w tym czasie komunię świętą duchową.

7.        Wszystkim solenizantom i solenizantkom  składamy serdeczne życzenia.

8.        Dziękujemy za zadbanie o czystość kościoła Siostrom Zakonnym i p. Pawłowi. Ponieważ może być więcej ludzi w kościele zapraszamy do sprzątania na piątek po Mszy świętej wieczornej panie: Szudy Zofia, Wilk Anna, Matysik Anna, Kulig Elżbieta, Gwiżdż Anna, Wiejowska Alfreda, Roś Barbara, Czajka Małgorzata, Czajka Agata, Roś Jadwiga.

9.        Wszystkie spotkania odwołane.

10.    Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi zamieszczone są na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

11.    Intencja Mszalne. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>