OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03. 2018r.

1.        Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to tzw. niedziela „czarna”, zasłania się krzyże, które będą odsłonięte w Wielki Piątek. Przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne. Msze św. jeszcze w dniu dzisiejszym o  9:00,  11:00 o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym, Msza św. i nauka ogólna. Po sumie Droga Krzyżowa, prowadzą mężczyźni, przewodniczy Róża /p. Jana Mamroła/. Serdecznie zapraszamy. Jest to III  niedziela miesiąca, przed Mszą świetą modlimy się za zamrłych wypominanych. W piątek rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne, które pomogą nam pod kierunkiem ks. Bogusława Babiarza przygotować się na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym. Rekolekcje trwają do poniedziałku. Msze św. w poniedziałek na zakończenie rekolekcji o godz:  8:00, 10:00 i 17:00.

2.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·           Pn. – Uroczystość  św. Józefa oblubieńca N.M.P.

·           Sb.- św. Katarzyny szwedzkiej

·           N. – Niedziela Palmowa, pamiątka uroczystego wjazdu P. Jezusa do Jerozolimy. W liturgii słowa czytany jest opis Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Msze św. o godz: 7:00; 9:00; na każdej Mszy świętej poświęcenie palm, natomiast Uroczyste poświęcenie palm z procesją na sumie o godz: 11:00. O godz: 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta.

3.        Młodzież z kl.III Gimnazjum która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania,  zobowiązana jest do uczestnictwa w spotkaniu z biskupem w Jaśle. Spotkanie rozpoczyna się o godz: 11:45 w kościele o. Franciszkanów. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci i zatroszczenie się o ich bezpieczeństwo. Prosimy młodzież o zgłoszenie się do ks. katechety i potwierdzenie obecności.

4.        W ubiegłą niedzielę na kontynuację prac w kościele i parafii zebrano sumę 8.090zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

5.        Bóg zapłać za ofiary na światło: siostrom z Róży pw. św. Rity – 100 zł; siostrom z Róży pw. św Jadwigi Królowej /p. Jadwigi Cieślik/ - 150 zł.

6.        Droga Krzyżowa w terenie będzie w tym roku odprawiona w Palmową Niedzielę o godz: 14:00.  Początek pod kościołem trasa przejścia z kościoła: Kaletówka, Górki, Kamieniec,  główną drogą, koło Sióstr Serafitek, Szkoły i powrót do kościoła. Do udziału zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci i młodzież. Serdeczna prośba do strażaków o zabezpieczenie trasy jak zwykle.

7.        We czwartek  spowiedź rekolekcyjna od 9:00 do 17:00. Starajmy się skorzystać. Zmiana nastąpiła w związku z nieobecnością ks. Proboszcza. Przepraszamy za zmianę.

8.        Składka zbierana w czasie Rekolekcji przeznaczona jest na tzw. obsługę Rekolekcji.

9.        Nabożeństwa w pozostałe dni tygodnia: w  czwartek  Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz: 16:30; w piątek Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz:17:00 i Msza św.

10.    Trwa akcja zbierania produktów żywnościowych, które zostaną rozdzielone i będą przekazane przez panie z Caritas Parafialna rodzinom potrzebującym.

11.    Trwa Kurs przedmałżeński, spotkania w salce katechetycznej.

12.    Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

13.    W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Zofię Wilisowską i +Nikodema Palara w ich intencji odmówmy – wieczne ….

14.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy – panie: Kaleta Maria, Szafraniec Maria, Lejkowska Małgorzata, Koczaja Irena, Michalec Barbara, oraz panowie: Niekowal Jacek, Kwieciński Wojciech, Żygłowicz Władysław, Żygłowicz Piotr i Żygłowicz Józef.

15.    Ogłoszenia ………………..Przypominamy o zmianie czasu…………

16.    Zapowiedzi przedmałżeńskie, ogłoszenia, intencje mszalne przeczytamy w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, oraz w gazetce parafialnej.

17.    Spotkania: Pn. - schola; Wt – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy:

18.    Intencje mszy świętych >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>