OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I  NIEDZIELA WIELKIEGO  POSTU  17  LUTY 2018r.

1.        Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy 40dniowy post. Jest to czas duchowego przygotowania się do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Dziś trzecia niedziela lutego, modlimy się za zmarłych wypominanych. Dziś czytamy list ks. Biskupa Ordynariusza na Wielki Post.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00,  11:00, Gorzkie Żale o godz: 16.00 z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta. Msze św. w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00. Dziś Droga Krzyżowa po sumie – prowadzą panie z Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·           Śr. – św. Piotra Damiana - nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·           Cz. – święto Katedry św. Piotra - modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych do służby Bożej.

·           Pt. – św. Polikarpa - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·           N. – Ostatnia niedziela lutego, II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela „Ad Gentes” modlimy się za misjonarzy, zbierane są ofiary do puszek jako pomoc dla misjonarzy. Serdeczna prośba do KSM   o przeprowadzenie zbiórki.

4.        Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kontynuację prac konserwatorskich i renowacyjnych w kościele. Złożona została suma 7110 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

5.        Bóg zapłać za ofiarę 100 zł na światło braciom z Róży pw. św. Stanisława /p. Jana Nizioła/

6.        Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w piątek przed V Niedzielą Wielkiego Postu tj.– 16 marca i trwać będą do poniedziałku 19 marca, czyli do Uroczystości św. Józefa. Spowiedź wielkopostna po zakończeniu rekolekcji 20 marca.

7.        Nabożenstwa Wielkopostne w tygodniu: Drogi Krzyżowe: w czwartek dla dzieci i młodzieży o 16:30;w piątek dla wszystkich o 17:00 – połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego; w niedzielę po sumie. W przyszłą niedzielę do prowdzenia zapraszamy Różę p. Jadwigi Urban.

8.        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał do wieczności: śp. + Jana Szczyrbę.Wieczne odpoczywanie……….

9.        W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie gimnazjalistów z kl.VII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.  Trwa Kurs przygotowujący do sakramentu małżeństwa. Spotkania w soboty i niedziele po Mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej. Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy na film” Przez śmiech do lepszego małżeństwa”

10.    W Wielkim Poście jako jałmużnę postną składamy ofiary dla potrzebujących. Jedną z form jest składanie ofiar do skarbonek Caritasu, które można zabrać z kościoła, lub będą rozdane dzieciom w szkole. Ofiary zebrane będą złożone w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.                                         Ogłoszenie nabór do szkoły......

11.    Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy  panie: Rzegocka Danuta, Cieślik Ewa, Madej Anna, Siudyła Katarzyna, Kuryj Renata, Wilisowska Krystyna, Mamroł Anna, Mamroł Zofia, Bronowicz Elżbieta, Ochałek Beata.

12.    Spotkania: Pn. – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – kl. VII Gimnazjum; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy: 10:00 kl.III SP z siostrą w kościele. ;11.00. – Koło Misyjne, Dzieci Maryji i Oaza.

13.    Zapowiedzi i ogłoszenia wywieszone są w gablocie i na stronie inetrnetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Komunikat policji

W związku ze znaczącym wzrostem w styczniu liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych na terenie województwa podkarpackiego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prosi Księży o przypomnienie wiernym podstawowych zasad, których przestrzeganie jest niezbędne, aby uchronić siebie i innych przed zdarzeniami drogowymi:
• Pieszy zobowiązany jest korzystać z chodnika, a jeśli go nie ma, z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustąpienia miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Zobowiązany jest iść lewą stroną drogi. To zapewni lepszą widoczność i bezpieczeństwo.
• Pieszy zobowiązany jest korzystać z oznaczonych przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej (zielone światło).
• Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem jest dozwolone, gdy odległość od przejścia wynosi ponad 100 m i nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa. Przed przejściem należy popatrzeć
w lewo, prawo, a potem jeszcze raz w lewo i prawo. Jeśli nic nie nadjeżdża można przechodzić.
• Należy dbać o swoje i innych bezpieczeństwo używając po zmierzchu elementów odblaskowych widocznych dla innych uczestników ruchu.