OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  III NIEDZIELA ADWENTU                   17.12.2017r.

1.        Przeżywamy  III niedzielę Adwentu i III niedzielę miesiąca grudnia. Msze święte dziś jeszcze o godzinie 9.00;11.00;17.00.  Modlimy się za zmarłych wypominanych odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W dni powszednie tygodnia: do soboty o 6:30 godzinki o N.M.P, po nich bezpośrednio Msza święta z Nowenną do Dzieciątka Jezus; wieczorem Msza święta o godz.: 17:00 z Nowenną do Dzieciątka Jezus, połączona z nabożeństwami. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na wynagrodzenie za pracę sióstr Serafitek w naszej parafii. Prosimy o ofiarność.

2.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·           Śr. – nowenna do M.B. N. Pomocy

·           Czw. – św. Piotra Kanizjusza, modlimy się o powołania i za powołanych.

·           Pt – Spowiedź Adwentowa w parafii – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·           Sb. – Spowiedź i Komunia święta chorych.

·           N. – IV niedziela adwentu.  W tym dniu przypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia, o północy Msza Święta – Pasterka.  Msze święte w ten dzień o godz.: 7:00;9:00; 10:30 i 12:00. Nie będzie mszy świętej popołudniowej. Starajmy się zachować postny charakter tego dnia, a zwłaszcza wieczerzy wigilijnej. Po każdej Mszy świętej poświęcenie opłatków.

3.        Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym na prace w kościele i parafii, oraz na ogrzewanie kościoła. Zebrana suma wynosi 9260zł. Bóg zapłać.

4.        Serdeczne podziękowanie za ofiary złożone do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie, zebrano sumę 350zł i 11gr. zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.

5.        Ks. kan. Marek Płaziński  proboszcz z Sowiny serdecznie dziękuje wszystkim parafianom ofiarodawcom  za złożoną ofiarę na budowę nowego kościoła w Sowinie. Zebrana suma wynosi 4150zł. Bóg zapłać.

6.        Serdecznie zapraszamy dzieci na msze święte roratnie szczególnie klasę III i IV w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i komunii świętej, oraz przygotowania do przeżycia rocznicy.

7.        Wskutek zamieszania późno pojawiły się, ale są „Torby Miłosierdzia”, chętnych i ofiarnych parafian prosimy o ich pobranie, napełnienie i przekazanie rodzinom będącym w potrzebie, lub przyniesienie do kościoła, a wtedy panie z Caritas przekażą potrzebującym.

8.        Spowiedź adwentowa w piątek 22 grudnia od 9:00 – 12:00  i od 14:00 – do 17:00 z przerwami o 10:30 i 15:30.

9.        Pan Organista i Pan Kościelny serdecznie dziękują mieszkańcom parafii których odwiedzili roznosząc opłatki za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone z tej okazji. Msze święte dziękczynne będą zapowiedziane.

10.    Jak było zapowiadane w sobotę 23 grudnia odwiedzimy chorych z Komunią świętą od godz.: 8:30.

11.    Ogłoszenia …………………………………………………..

12.    Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i w piątek  po Mszy wieczornej proszone są  – panie: Szczerba Michalina, Maziarz Kazimiera, Bujak Sylwester, Michalec Elżbieta, Roś Maria, Hendzel Agnieszka, Hendzel Halina, Bykowska Agnieszka, Żmuda Genowefa, Maziarz Irena.

13.    Z naszej wspólnoty odeszła śp. + Stefania Sypień. Msza święta pogrzebowa w poniedziałek o godzinie 14:00. zmarł ojciec Mikołaj Lechwar pochowany w sobotę w Kazimierzu Dolnym. Wieczne ...

14.    Ogłoszenia parafialne, msze święte, zapowiedzi  przeczytamy w gablocie, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne po 5 zł.

15.    Spotkania: Pn. - po Mszy świętej schola.

16.    Intencje mszalne  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>