OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  VI  NIEDZIELA WIELKANOCNA  17 MAJA 2020r.

1.      Dziś VI Niedziela Wielkanocna, III niedziela miesiąca. modlimy się za zmarłych wypominanych. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i o 16:30 Nabożeństwo majowe i Msza święta, dziś w jezyku łacińskim. Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz: 17:30 i Msza święta; w niedziele tak jak dziś o 16:30 i Msza święta.

2.      W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i o błog. Boże w pracy. Ze względu na stan pandemii nie odbędą się procesje w terenie. Nabożeństwa połączone ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych, i modlitwy o urodzaje odbędą się przy krzyżu misyjnym. Początek o 17:30. Po zakończeniu wejście indywidualne do kościoła, nabożenstwo majowe i Msza święta. Modlimy się, aby nam nie zabrakło chleba, aby Pan Bóg nam błogosławił, zachował nasz dobytek, nasze pola, domy i nas samych od nieszczęść, kataklizmów i klęsk żywiołowych. Starajmy się zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa tzn. maseczki i przepisaną odległość.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Jana I pap.

·         Śr. - św. Bernardyna ze Sieny - nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Cz. – św. Jana Nepomucena i św. Krzysztofa Magallanesa i towarzyszy męcz.

·         Pt. –  św. Rity z Cassi, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i do św. Rity, poświęcenie róż.

·         N VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie  PANA JEZUSA, wsp. N.M.P. Wspomożenie Wiernych,

4.      Nadal obowiazują obostrzenia w liczbie uczestniczących w kościele, od ostanich zmian w naszym kościele może przebywać do 30 osób, oraz na zewnatrz z zachowaniem zasad bezpieczeństwa tzn. maseczki i dystans społeczny. Możemy  nadal korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszach świętych niedzielnych i świątecznych. Przypominamy i zachęcamy do odbycia obowiązkowej spowiedzi wielkanocnej.

5.      Zapraszamy do śpiewu majówek pod krzyżami i figurami, z zachowaniem bezpieczeństwa.

6.      We wtorek o godz: 19:30 odbędzie się Msza św. w II rocznicę świeceń rocznika ks. katechety. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy.

7.      Odpust parafialny przeżywać będziemy w Uroczystość Trójcy Świętej 7 czerwca, czekamy na decyzje władz.

8.      Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich na nabożenstwa majowe.

9.      Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia…………….

10.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy następujące osoby, panie: Kluzowicz Barbara, Sienicka Małgorzata, Niekowal Jacek, Michalec Barbara, Kaleta Maria, Lejkowska Małgorzata, Żygłowicz Anna, Szfraniec Maria, Koczaja Irena, Bronowicz Natalia.

11.  Ogłoszenia …………………………

12.  Spotkania nadal odwołane.

13.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje są wywieszone w gablotach, na stronie internetowej parafii.

14.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>