OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE II  NIEDZIELA WIELKIEGO   POSTU   17.03.2019r.

 

1.             Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu, jest to zarazem III niedziela marca. Dziś modlimy się za zmarłych wypominanych. Msze święte jeszcze o 9.00;11:00; o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta wieczorna w języku łacińskim. Dziś po sumie Droga Krzyżowa poprowadzą panie z Róży pw. św. Jadwigi Śląskiej  /p.Jadwigi Urban/. Modlimy się za misjonarzy, do puszek zbierane są ofiary na misje w ramach akcji „Ad Gentes

2.             Msze święte w tygodniu o 7.00 i 17.00

3.             W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Cyryla Jerozolimskiego

·         Wt. – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny.

·         Śr. – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

·         Czw. - modlimy się o powołania i za powołanych

·         Pt. – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         N. – III niedziela Wielkiego Postu – IV niedziela miesiąca.

4.             Jutro rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla uczniów Szkoły Podstawowej i klas III Gimnazjum, które wygłosi ks. Mariusz Bilski wikariusz w Cmolasie.

5.             Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za przekazane ofiary na prace parafialne i ogrzewanie. Zebrana suma wynosi: 7410zł. Bóg zapłać zbierającym.

6.             Drogi Krzyżowe; we czwartek -  o 16.30 dla dzieci i młodzieży; w piątek o 17.00 dla wszystkich, połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę o poprowadzenie Drogi Krzyżowej prosimy Różę męską pw. św. Jerzego /p. Jerzego Czajki. Gorzkie Żale dziś i w przyszłą niedzielę o godz: 16.00. Serdecznie  zapraszamy na te Nabożeństwa Pasyjne, aby dobrze przeżyć Wielki Post, zwłaszcza zapraszamy dzieci i młodzież. Rodziców prosimy o dopilnowanie.

7.             Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

8.             W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.+ Józefa Urbana – wieczne ………

9.             Ogłoszenia …………………………………………………

10.         Bóg zapłać za troskę o kościół, na poniedziałek i piątek prosimy panie: Mammroł Zofię, Bronowicz Elżbietę, Ochałek Beatę, Gwiżdż Beatę, Pepera Ewę, Ochałek Alicję, Kopeć Weronikę, oraz panów: Palara Józefa, Gozdeckiego Stanisława, Wilisowskiego Tadeusza.

11.         Spotkania: Pn. – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Śr. klasy VIII SP. i III Gimnazjum Czw. – KSM;  III Sb.  godz:10:00. – lektorzy i animatorzy:

12.         Zapowiedzi i ogłoszenia, intencje wywieszone są w gablotach, na stronie inetrnetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.         Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>