OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ODPUST PARAFIALNY   16 CZERWCA 2019r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.      Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i odpust parafialny połączony z jubileuszem 25 – lecia kapłaństwa  ks. Andrzeja Urbana. Kazanie głosi ks. Jerzy Grudniak. Msze święte jeszcze o godz: 9:00; 11:30 - suma odpustowa z procesją,  o godz: 17:00 Msza św. i Nabożeństwo czerwcowe. Jak w każą III niedzielę miesiąca odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z wypominkami. Dziś zbiórka do puszek na Caritas jako pomoc dla powodzian.

2.      W liturgii tygodnia przeżywamy:

·      Pn. – św. Alberta Chmielowskiego

·      Wt. - św. Elżbiety

·      Śr. - św. Romualda – nowenna do M.B Nieustającej Pomocy

·      Czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało

·      Pt. -  św. – Alojzego Gonzagi, Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. – świętego Paulina z Noli; św. męcz. Jana Fischera i Tomasza Moora.

·      N. – XII – niedz. zwykła, 4 niedziela miesiąca

3.      Msze święte w Boże Ciało o godz 7:00; 9:00 z procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy, z czytaniem Ewangelii, tak jak dotychczas. Po południu o 17:00 - Msza święta i procesja eucharystyczna ze śpiewem Litanii do Serca P. Jezusa. Tak jak na dziś, przygotujmy feretrony, sztandary, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, DSM, dzieci sypiące kwiaty i do dzwonienia, poczty sztandarowe, kosynierów. Jak co roku prośba do OSP o zabezpieczenie trasy procesji i dopilnowanie porządku.

4.      W tygodniu Msze święte o 7:00 i 18:00 po nich Nabożeństwa Czerwcowe. W Boże Ciało połączone z procesją Eucharystyczną. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe i procesje oktawy po Mszach świętych o godz: 18:00. W niedzielę procesja po sumie i po mszy św. wieczornej.

5.      Serdeczne podziękowanie za przygotowanie uroczystości prymicji i odpustu. Wszystkim za wszelką pomoc Bóg zapłać. Szczegółowe podziękowania zamieszczamy w gazetce parafialnej.

6.      Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

7.      Ks. katecheta i KSM organizuje wyjazd na koncert JSJD, do Rzeszowa. Wyjazd 20.06. O godz: 17:00 z pod kościoła, zapisy w zakrystii i u ks. Katechety.

8.      Bóg zapałać za ofiary na cele parafialne z ubiegłej niedzieli. Zebrana suma wynosi 4940zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym. Na organizację prymicji zebrana suma wynosi 5349zł

9.      Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła i dekorację. Do sprzątania kościoła na pn. i pt. prosimy panie: Wajda Halina, Rusin Renata, Strach Ewa, Kwiecińska Elżbieta, Wojdyła Elżbieta, Ochałek Grażyna, Markiewicz Maria, Gozdecka Małgorzata, Skórka Anna i pan Szafraniec Mieczysław.

10.  Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi znajdują się na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

11.  Zakończenie Roku Szkolnego dla szkoły w środę o godz: 8:00; o godz: 16:00 dla Przedszkola Sióstr Serafitek.

12.  Spotkania: Pn.- schola; Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM;. Sb. godz: 9.30. – lektorzy i animatorzy, ministranci.

13.  Ogłoszenia ……………Rynek……

14.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>