Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 16.05.2021 r.

1.  Dziś Msze Święte o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. W tygodniu Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00. Nabożeństwa Majowe po Mszy Św. wieczorowej.

2. W tym tygodniu wspominamy:

Sob- wspomnienie Św. Rity, wigilia Zesłania Ducha Św.

3. Dziś składka na Katolickie Radio Via.

4. Na potrzeby parafii zebrano wraz z wpłatami na konto 3.150 zł. Bóg zapłać!

5. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego łączone z Nabożeństwem Majowym.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św.-  kończy się okres wielkanocny.

7. Na placu kościelnym znajduje się poświęcony krzyż z Łazów. W tym tygodniu przymocowana zostanie postać Pana Jezusa. Bardzo proszę o zgłoszenie chętnych, aby przygotować fundament w który wstawimy krzyż. Krzyż zostanie ustawiony powyżej parkingu na polu parafialnym po dopełnieniu formalności prawnych.

8. Wczoraj w Sanktuarium w Lipinkach nasz rodak, Tomasz Sienicki przyjął święcenia diakonatu w drodze do święceń prezbiteratu. Gratulujemy mu serdecznie i jednocześnie życzymy, sparafrazowanymi słowami ks. bpa Damiana Muskusa:

Życzymy Ci drogi bracie, abyś u św. Józefa uczył się, jak strzec powierzonego Ci dobra. Niech On będzie dla Ciebie wzorem wrażliwego serca i dobroci, siły i męstwa koniecznego do tego, by trwać wiernie w Jego sprawach, które należą do Ojca. Ucz się też od Niego polegania na Bożym Słowie. Ucz się od Niego zaufania Panu, zwłaszcza w sytuacjach po ludzku niezrozumiałych, bo takich sytuacji w Twoim życiu będzie bardzo wiele. Każdego dnia ucz się od Niego chodzenia Bożymi drogami. Miej zdolność szukania ludzi, którzy będą potrzebowali Twojej pomocy. Miej zdolność pochylania się nad tymi, którzy są słabi, którzy niedomagają. A przede wszystkim miej zdolność pilnowania Chrystusa w Swoim sercu i w sercach bliźnich, wśród których będziesz pełnili swoją posługę od dziś diakona, a w przyszłości prezbitera.

Jako dar modlitewny parafii chcemy zorganizować modlitwę Nowenną Pompejańską za naszego brata. Chętni proszeni są o zgłoszenie do ks. wikariusza.

9. Informujemy, że protokoły przedślubne należy spisać najpóźniej 3 miesiące przed datą ślubu, w przeciwnym razie potrzebna jest zgoda Biskupa. Zwykle dzwonię i przypominam, ale na 30 października zapisany jest ślub przez Ks. Władysława i nie podany jest nr telefonu. Bardzo proszę o uzupełnienie braku.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła.  W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: Fuczek Maria, Rak Teresa, Krajewska Danuta, Kluzowicz Barbara, Kluzowicz Bogusława, Sienicka Małgorzata, Gajda Grażyna, Kosiba Małgorzata, Niekowal Jacek, Żygłowicz Elżbieta.

Ps. Proszę aby sprzątające Panie wypisywały listę następnych i przekazywały s. Szymonie, a także o to, aby nie wyznaczać do sprzątania osób starszych i chorych...