OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 WRZEŚNIA 2019r.

1.      Przeżywamy XXIV niedzielę zwykłą III niedzielę miesiąca września. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msze święte dziś o godz.: 9:00;11:00 i 17:00. W tygodniu Msze święte o godz: 7:00 i 18:00. Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego przekazu. Zbiórka do puszek na Radio „VIA” po mszach świętych.

2.      W liturgii tygodnia wspominamy:

Pn. – św. męcz. Korneliusza i Cypriana

Wt. - św. Roberta Belarmina i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. 80 Rocznica napadu ZSRR i sąsiadów na Polskę, módlmy się za naszą Ojczyznę.

Śr. – św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.

Cz. – wsp. N.M.P. z la Salette; św. Januarego.

Pt. - św. Andrzeja Kim Taegona i współbraci męczenników.

Sb. – św. Mateusza Apostoła

N. - XXV niedziela zwykła, 4 niedziela miesiąca.

3.      Dziś rozpoczynamy IX Tydzień Wychowania w naszej Ojczyźnie. Modlimy się za wychowawców, wychowanków i wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie.

4.      W tygodniu nabożeństwa w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego

5.      We wtorek zapraszamy dzieci i młodzież zwłaszcza męską na mszę świętą wieczorną i nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki, we wtorek spotkanie organizacyjne rodziców z kl. III SP i dzieci z siostrą po Mszy św. wieczornej.

6.      Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kontynuację prowadzonych prac przy kościele i w parafii. Złożona suma wynosi: 7690zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i przeprowadzającym  zbiórkę.

7.      Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

8.      Bóg zapłać  młodzieży biorącej udział w spotkaniu bierzmowanych w Dębowcu, pod opieką ks. katechety, oraz biorącym udział w „Złazisku” KSM: klerykowi Tomaszowi. Bóg zapłać biorącym wczoraj udział w nabożeństwie „Polska pod Krzyżem”.

9.      Za miesiąc nasza Parafia przeżywać będzie Uroczystość odpustową ku czci św. Jadwigi Śląskiej. /16.X – środa/.Jak co roku poprzedzi je wieczór Fatimski, który przeżyjemy w niedzielę 13 października.

10.  Bóg zapłać państwu młodym i rodzicom za dar stołu, oraz za sfinansowanie dekoracji.

11.  Do sprzątania na poniedziałek i piątek prosimy panie: Lisowska Jadwiga, Żyra Danuta, Antas Beata, Kaleta Czesława, Lisowska Jadwiga, Zbylut Genowefa, Gajda Barbara, Mamroł Agata, Mamroł Marcin, Wójtowicz Maria..

12.  Spotkania: Pn. – schola; Wt.– Ruch Rodzin Nazaretańskich; Śr. – ; Czw.KSM; - pt. – kl. VIII po Mszy wieczornej; Sb – o 10:00  ministranci i lektorzy.

13.  Ogłoszenia: ………………………………………………..

14.  Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje przeczytamy na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej

15.  Msze święte w tygodniu, będą odprawiane w następujących intencjach: >>>>>>>>>>>>>