OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  III  NIEDZIELA WIELKANOCNA  15.04.2018r.

1.        Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną i trzecią niedzielę miesiąca kwietnia. Jest to Ogólnopolska Niedziela Biblijna rozpoczynająca X Tydzień Biblijny. W tym roku połączony jest z II Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.  Prosimy serdecznie, włączyć się w akcję czytania Pisma św. Codziennie przed mszą świętą wieczorną, przez 10 minut będzie czytane Pismo Święte List św. Pawła do Rzymian. Z racji III niedzieli miesiąca dziś przed każdą Mszą świętą modlimy się za zmarłych wypominanych. Składka jak było zapowiadane przeznaczona jest na pomoc rodzinie Wiktorii i Bartka Ochałków, których dom uległ pożarowi.

2.        Dziś Msze święte o godz: 9.00;11.00 i 17.00. Msze święte w tygodniu: o godz: 7.00 i 18.00.

3.        W liturgii tygodnia  wspominamy:

·           Pn. – św. Benedykta , Bernadety

·           Śr. – Nowenna do M.B.N. Pomocy

·           Pt . - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·           Sb. - św. Anzelma

·           N IV niedziela Wielkanocna – IV niedziela  miesiąca. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania Kapłańskie i Zakonne.

4.        Bóg zapłać za ofiary na kontynuację prac konserwatorskich i remontowych. Złożona suma wynosi: 8340 zł., w tym 1000zł  ofiara prywatna, kosynierzy tradycyjnie złożyli 500zł. Wszystkim ofiarodawcom i zbierającym serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

5.        Podziękowanie siostrom z Róży pw. św. Anny /p.Zofii Szczerba/  za ofiarę 150 zł na światło.

6.        Bóg zapłać dzieciom, młodzieży i ich rodzicom  za złożone ofiary wielkopostne. Na  250 rozdanych skarbonek wróciło kilkanaście.

7.        Siostra Łukasza zaprasza na spotkania  rodziców i dzieci z k. lII. we Wt. Czw. i Pt. o godz: 16: 00 .

8.        Serdeczna prośba o informację o sprawcy zniszczenia elewacji plebanii przez wyrwanie skrzynki pocztowej i przycisku dzwonka, które miało miejsce w ubiegłą niedzielę po sumie.

9.        Gimnazjaliści z kl. III przychodzą  w piątek na mszę świętą wieczorną, a po mszy św. spotkanie w salce przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania

10.    Spotkania: Pn. godz: schola; Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb. godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy: 10.00. – ministranci. Kółko misyjne i kl.III  mają spotkanie z siostrą.

11.    Bog zapłać za dbanie o czystość kościoła i dekorację kwiatami. Na poniedziałek i piątek proszone są panie: Nizioł Elżbieta, Kulig Katarzyna, Szeląg Barbara, Miętus Kazimiera, Miętus Gertruda, Stasiowska Stanisława, Liszka Krystyna, oraz panowie: Jamrozy Szczepan, Fundakowski Jan, Fundakowski Ignacy.

12.    Ogłoszenia . …………………………

13.    Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.    Zachęcamy do nabywania  i czytania czasopism religijnych, które niestety zostają  bezużyteczne.

15.    Intencje Mszy świętych >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>