OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE III  NIEDZIELA WIELKIEGO   POSTU   15.03.2020r.

1.      Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu, jest to zarazem III niedziela marca. Modlimy się za zmarłych wypominanych. Msze święte jeszcze o 9:00;11:00; o 16:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza święta wieczorna. Dziś po sumie Droga Krzyżowa – prowadzą panowie z Róży pw. św. Stanisława /p. Jana Nizioła./. Serdecznie zapraszamy.

2.      Msze święte w tygodniu o 7:00 i 17:00

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Wt. – św. Patryka

·         Śr. – św. Cyryla Jerozolimskiego – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy

·         Czw. – Uroczystość św. Józefa, - modlimy się o powołania i za powołanych

·         Pt. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         N. – IV niedziela Wielkiego Postu – niedziela „Laetare” radości, IV niedziela miesiąca.

4.      Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana dodatkowa Msza święta w niedzielę o godz: 13:30     w celu rozładowania większej liczby uczestniczących.

5.      Od wtorku odmawiać będzieny litanię do św. Józefa w ramach triduum przygotowującego do Uroczystości św. Józefa.

6.      Drogi Krzyżowe; w czwarteko 16:30 - dla dzieci, w piątek o 17:00 dla wszystkich. W przyszłą niedzielę prosimy o poprowadzenie Drogi Krzyżowej Różę pw. św. Jadwigi Śląśkiej p. /Jadwigi Urban/. Serdecznie zapraszamy.

7.      Droga Krzyżowa w terenie planowana będzie na  Niedzielę Palmową 5 kwietnia, o ile nie będzie innych zarządzeń.  O przygotowanie rozważań prosimy tradycyjnie panie z Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

8.      Gorzkie Żale dziś i w przyszłą niedzielę  o godz: 16:00. Serdecznie  zapraszamy aby dobrze przeżyć Wielki Post. Obecność zgodnie z zarządzeniami.

9.      Bóg zapłać a ofiary z ostatniej niedzieli na cele parafialne. Zebrano sumę 7620zł.

10.  Bóg zapłać za ofiary do puszek na misje „Ad Gentes” z ubiegłej niedzieli. Zebrano sumę 500 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i wolontariuszom.

11.  Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składamy do skrzynki umieszczonej przy ołtarzu św. Józefa.

12.  Dziś  i w niedzielę spotkania kandydatów do małżeństwa są odwołane, z godnie z zaleceniami władz państwowych i Kurii Diecezjalnej..

13.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

14.  Ogłoszenia …odnośnie zaisniałej sytuacji epidemiologicznej……

15.  Spotkania młodzieży odwołane.

16.  Bóg zapłać za troskę o  kościół, na poniedziałek i piątek proszone są panie: Mamroł Zofia, Bronowicz Elżbieta, Wilisowski Tadeusz, Ochałek Janusz, Miziołyk Elżbieta, Czajka Dorota, Młyniec Małgorzata,  Bujak Halina, Jachym Teresa, Pięta Anna.

17.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje, zarządzenia przeczytamy w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

18.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kochani Parafianie!
Chcemy podać kilka informacji i zachęt związanych z funkcjonowaniem parafii w najbliższych dniach:

1. Po pierwsze i co najważniejsze prosimy Was o odpowiedzialność, skoro władze Państwowe a po nich Konferencja Episkopatu Polski nakazała stosować się do zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób, musimy dostosować się do ich zaleceń.

2. Dlatego prosimy Was usilnie JEŻELI TO MOŻLIWE UCZESTNICZCIE W NIEDZIELNEJ MSZY ŚWIĘTEJ PRZEZ MEDIA, wyjątkiem jest gdy Msza sprawowana będzie za waszych NAJBLIŻSZYCH, jest to odpowiedź na wprowadzenie w kraju nadzwyczajnego stanu epidemiologicznego.

3. Została udzielona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy, przez naszego biskupa, warunkiem jest oglądnięcie Mszy święttej w mediach. Starajmy się uczestniczyć w niej godnie. http://www.diecezja.rzeszow.pl/2020/03/dyspensa-biskupa-rzeszowskiego/

Ważne jest, że dyspensa nie zwalnia nas z uczestnictwa, ale zobowiązuje do wysłuchania W SKUPIENIU Mszy Świętej w radiu lub za pośrednictwem Telewizji, ewentualnie internetowo. Biskup wzywa także, do modlitwy w gronie rodzinnym.

4. Została uruchomiona także transmisja z naszego Kościoła parafialnego. Transmitowane będą wszystkie Msze Niedzielne i Msza wieczorna w ciągu tygodnia (na czas wprowadzonego stanu zagrożenia epidemiologicznego). Przekazuję do niej link:

lub:
Będzie można znaleźć także go na stronie głównej naszej parafii. Jeszcze kilka zasad uczestnictwa w Mszy Świętej w domu:

• zadbaj o strój swój i najbliższych,
  • zadbaj o stół gdzie np. jest radioodbiornik i otoczenie, aby było czysto (niegodne jest to, aby uczestniczyć we Mszy św. np. przy nie posprzątanym stole ze śniadania). Stół może być nakryty, jak w kościele białym obrusem,
  • postaw Krzyż oraz zapal święcę jako znak obecności Jezusa, otwórz Pismo Święte,
  • ustaw krzesła lub usiądź z rodziną tak, aby podczas Mszy, szczególnie starsze dzieci nie leżały,
  • przed transmisją znajdźcie czas na wyciszenie,
  • uczestniczymy Mszy św. słuchając i wykonując gesty takie, jak w kościele,
  • podczas rozdawania Komunii. Św. warto powiedzieć dzieciom, aby zaprosiły teraz Jezusa do swojego serca, życia. Zrób to samo. Sobór Trydencki poucza, że Komunia Św. duchowa ma  skutki, które są takie same jak normalne przyjęcie Komunii, gdy jest się w stanie łaski uświęcającej. Wielu Świętych ją praktykowało, gdyż w dawnych czasach nie było codziennej Mszy świętej.

5. Jeśli już uczestniczymy w Mszy Świętej w świątyni parafialnej, prosimy o zachowanie następujących zasad:

• Znak pokoju przekazujemy przez skinięcie głowy i wypowiedzenie słów: Pokój z Tobą, nie podajemy sobie rąk,
  • Zachowujemy między sobą odstęp 1 m, max. 3 osoby w ławce,
  • W czasie przyjmowania Komunii Świętej zachowujemy największą możliwą ostrożność, przypomnijmy sobie jak uczono nas przy Pierwszej Komunii Świętej,

5. Prosimy abyście te informacje przekazali dalej, do Waszych sąsiadów i sąsiadek. Potraktujcie to jako przejaw miłości bliźniego. Zadbajmy o siebie nawzajem. Prosimy pomyślcie o naszych Seniorach, aby pozostali w domach na czas trwania tej sytuacji. Dobrze wiecie, że są w grupie największego ryzyka. Zadbajcie o nich!

Wasi duszpasterze: ks. Władysław i ks. Jakub