OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.X. 2018r.

1.        Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą, obchodzimy  XVIII Dzień Papieski dziękując za dar pontyfikatu i osoby świętego Jana Pawła II. Z tej racji zbiórka do puszek  na fundusz stypendialny  Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czytamy list biskupów.

2.        W liturgii wspominamy:

·           Pn. – św. Teresy od Jezusa

·           Wt – św. Jadwigi Śląskiej – odpust w naszej parafii.

·           Śr.- św. Ignacego Antiocheńskiego

·           Czw. – św. Łukasza Ewangelisty

·           Pt. – św. Jana de Brebeuf, Izaaka Jagues i współbraci męcz.

·           Sb. – św. Jana Kantego

·           N. – bł. Jakuba Strzemię XXIX niedziela zwykła, III niedziela miesiąca.

3.        W tygodniu rano o 6:30 różaniec i Msza święta, po południu różaniec o  17:00 i Msza święta

4.        We wtorek uroczystość odpustowa ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Msze św. o godz: 7.00;9.00, o 11.00  suma z procesją eucharystyczną i o 17.00 – różaniec i Msza św. tak jak dziś. Kazania wygłosi i uroczystą sumę odprawi ks. kan. Henryk Zachara. Przed sumą o godz: 10:30 młodzież  Szkoły Podstawowej przedstawi montaż słowno- muzyczny o św. Janie Pawle II, serdecznie zapraszamy. W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża obecnie świętego Jana Pawła II.

5.        Dziś w drugą niedzielę miesiąca, tradycyjna zbiórka na Remonty i Konserwację  w kościele,  prosimy o ofiarność.

6.        Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9:00, 11:00 i o 16:30 – Różaniec, po nabożeństwie Msza św.Serdecznie zapraszamy wszystkich a szczególnie róże, dzieci i młodzież.

7.        W przyszłą niedzielę modlimy się za zmarłych czytając wypominki przed każdą Mszą świętą i odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

8.        Przeprowadzone będzie badanie niedzielnych praktyk religijnych, uczęszczania na niedzielną Mszę św. i przyjmujących komunię  świętą.

9.        Bóg zapłać  wszystkim bioracym udział w poniedziałek w różańcu od granicy parafii w czasie wprowadzenia relikwi św. Stanisława Kostki, do kościoła, oraz w procesji fatimskiej w sobotę i za wspólną modlitwę. Dziękujemy Strażakom, za zapewnienie bezpieczeństwa, w obydwu procesjach, wszystkim prowadzacym rozważania, służbie liturgicznej, młodzieży, p.organiście i p. kościelnemu. Bóg zapłać kapłanom z dekanatu.

10.    Przypominamy o przygotowaniu feretronów i sztandarów na procesję odpustową. Serdecznie zapraszam kosynierów, jak również strażaków z Bieździedzy i z Bieździadki.

11.    Jak co roku 1. XI  w Uroczystość Wszystkich Świętych na Cmentarzu Komunalnym w Bieździedzy będzie prowadzona kwesta przeznaczona na dofinansowanie prac konserwatorskich i remontowych w naszym kościele. Serdecznie prosimy chętnych parafian do pomocy w przeprowadzeniu tej zbiórki,  prosimy o zgłaszanie się do Radnych Parafialnych.

12.    Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia. Państwu Młodym i Rodzicom, składamy podziękowanie za dar stołu, oraz sfinansowanie kwiatów do kościoła.

13.     Dziękujemy za troskę o kosciół, do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Kaleta Aneta, Perełka Katarzyna, Kaleta Ewa, Cieślik Jadwiga, Kolbusz Małgorzata, Sienicka Agnieszka, Urban Elżbieta, Strączko Bogumiła, Urban Elżbieta, Żygłowicz Elżbieta.

14.    Spotkania: Pn. – schola; Wt. – RRN; Czw. - KSM; Pt. – kl. VII w ramach przygotowań do bierzmowania; kółko misyjne z siostrą w szkole w środę o 12:30; w środę również ministranci po Mszy świętej wieczornej.

15.     Ogłoszenia ……spotkania  ……..wybory

16.    Intencje mszalne  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>