OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2020r.

1.      Dziś przeżywamy XI niedzielę zwykłą, II niedzielę miesiąca. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz:. 9:00, 11:00 i 17:00,  Po Mszy św. o godz: 11:00 procesja Eucharystyczna, podobnie po wieczornej Mszy świętej, procesja i nabożeństwo do N.Serca Pana Jezusa. W tygodniu Msze św.  o 7:00 i o 18:00. Codziennie po mszy św. wieczornej do czwartku procesje oktawy Bożego Ciała połączone z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – wsp.bł Jolanty

·         Śr. – wsp.św. Alberta Chmielowskiego. Nowenna do M.B.N.Pomocy.

·         Czw. – zakończenie Oktawy Bożego Ciała,  - wsp. św. Elżbiety. Poswiecenie wianków z ziół i kwiatów

·         Pt.Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa  - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – wsp. - św. Romualda

·         Sb. – wsp. Niepokalanego Serca N.M.P. – wsp. św. Alojzego.

·         N. - XII niedziela zwykła, III niedziela miesiąca. Modlić się będziemy za zmarłych wypominanych. Jak w każdą III niedzielę Msza św. wieczorna będzie odprawiona w języku łacińskim. Serdecznie zapraszamy.

3.      Dziś przeprowadzana jest zbiórka na remont i konserwację kościoła. Starajmy się włączyć swoim udziałem i ofiarą w te prace, aby nasz kościół był piękny z zewnątrz jak i w środku.

4.      Serdeczne podziękowanie wszystkim którzy się włączyli w procesję Bożego Ciała: Siostrom zakonnym, rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za przygotowanie ołtarzy, paniom sprzątającym plac kościelny i otoczenie. Paniom pomagającym siostrze: p. Żyra i p. Urban, strażakom z Bieździedzy, kosynierom, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, ks. Andrzejowi Urbanowi naszemu rodakowi, ks. Jakubowi katechecie, p. kościelnemu, p.organiście, służbie liturgicznej, wszystkim uczestniczącym. Serdecznie zapraszamy na procesje w oktawie do czwartku.

5.      W czwartek przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci będzie ze względów sanitarnych tylko przed ołtarzem: rodzice z dziećmi podchodzą do ołtarza, a kapłan błogosławi rodziny Najświętszym Sakramentem.

6.      W piątek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego nie obowiązuje piątkowa abstynencja od mięsa. W tym dniu w Jaśle – przy drodze na Gorajowice Biskup Rzeszowski dokona poświęcenia pomnika Chrystusa Króla i zawierzy miasto Jasło Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

7.      Wszystkim solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.

8.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła, na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby, panie: Nizioł Elżbieta, Kulig Katarzyna, Szeląg Barbara, Miętus Kazimiera, Stasiowska Stanisława, Liszka Krystyna, Miętus Gertruda, oraz panowie: Jamrozy Szczepan, Fundakowski Jan, Fundakowski Ignacy.

9.    Sakrament bierzmowania będzie udzielony w parafii Lublica w środę 24 czerwca o godz: 18:00, zmiana nastąpiła ze względu na liczbę bierzmowanych i na przepisy. Pierwsza Komunia święta planowana na 28 czerwca.

10.  W piątek spotkanie uczniów klasy VIII. Obecność obowiązkowa w kościele, a po Mszy św. spotkanie w salce. Pozostałe spotkania: Wt - Ruch Rodzin Nazaretańskich;

11.  Wprawdzie w kościołach nie ma limitu wiernych, ale starajmy się pamiętać o zaleceniach epidemiologicznych, o używaniu maseczek, lub zachowaniu dystansu społecznego. Ostatnie zakażenia boleśnie o tym przypominają. Komunię świętą można przyjmować tradycyjnie, lub na rękę, w tym wypadku przyjmujący podchodzą pierwsi.

12.  Ogłoszenia: …………katecheza…………………………………...

13.  Ogłoszenia, intencje i zapowiedzi są wywieszone w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

14.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>