OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ - PALMOWA 14.04.2019r.

 

1.      Przeżywamy  Niedzielę Palmową nazywaną Niedzielą Męki Pańskiej. Niesiona w ręku palma to znak zwycięstwa. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm w czasie sumy o godz:11:00 i procesja wokół kościoła. Dziś słuchamy opisu Męki Pańskiej.

2.      W dzisiejszą niedzielę obchodzimy  XXXIV Światowy Dzień Młodzieży w łączności  z Ojcem Świętym. Dla dekanatu brzosteckiego odbywa się w Jaśle w kościele Ojców Franciszkanów od 11:45. Msza św. z ks. biskupem o 12:30.

3.      Msze św. w dniu dzisiejszym o 9:00; 11:00; Droga Krzyżowa w terenie od godz: 14:00. Początek przy kościele, przechodzimy przez Rzeki, powrót główną drogą do kościoła. W drodze powrotnej śpiewamy Gorzkie Żale, kazanie pasyjne w terenie. O godz: 17:00 Msza święta wieczorna. Bardzo prosimy panów strażaków o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej jak za wsze.

4.      Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na prace w kościele i w parafii.

5.      Msze św. w tym tygodniu: od poniedziałku do środy o godzinie: 7:00 i 18:00.

·           Wielka Środa – nowenna do M.B.N.Pomocy.

·           W Wielki Czwartek rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas liturgicznego upamiętnienia Tajemnicy Męki i śmierci Pana Naszego Jezusa Chrystusa, której centrum jest Święte Triduum Paschalne. Starajmy się uczestniczyć jako cała parafia w Świętym Triduum w Kościele. Nie żałujmy czasu na przeżycie tych tajemnic naszej wiary.  W Wielki Czwartek w Katedrze Rzeszowskiej Msza Krzyżma św. o godz. 10:00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza. Poświęcenie olejów. Wieczorem w naszej parafii o godz: 18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej.

·           Wielki Piątek adoracja P. Jezusa w ciemnicy, wspomnienie Męki i Śmierci Pana Jezusa. Drogi Krzyżowe.W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętej. Wieczorem o godz: 18:00 Liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża, Gorzkie Żale. Przypominamy o obowiązku zachowania abstynencji i postu ścisłego w tym dniu. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na pomoc na utrzymanie Grobu P. Jezusa w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

·           Wielka Sobota – Adoracja P. Jezusa w grobie, przed południem poświęcenie pokarmów. O godz: 20:00 - Obrzędy Wigilii Paschalnej. Po zakończeniu sprzątanie kościoła.

6.      Niedziela Zmartwychwstania Pana Jezusa /Wielkanoc/ - Procesja Resurekcyjna o godz: 6:00, po niej Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godz: 9:00; 10:30 i 12:00. Po południu nie będzie Mszy świętej. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 7:00; 9:00; 10:30; 12:00.

7.      Zwracamy sie z prośbą do Panów Kosynierów, aby jak co roku podjęli zaszczytną straż przy Grobie Pana Jezusa i o udział w Procesji Resurekcyjnej. W Wielki Czwartek spotkanie chętnych chłopców którzy chcieliby zostać kosynierami.

8.      Do chorych udamy się w Wielką Środę  od godz: 8.00 Gdyby ktoś dodatkowo chciał skorzystać z posługi prosimy o zgłoszenie.

9.      W minionym tygodniu przeżyliśmy Rekolekcje patafialne, a we wtorek spowiedź parafialną. Bóg zapłać wszystkim uczestniczącym.

10.  Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek  i sobotę  po Mszy św. wieczornej proszone są panie: Ropel Maria, Skocz Maria, Stasiowska Irena, Gozdecka Agnieszka, Buras Elżbieta, Matysik Halina, Urban Katarzyna, Koczaja Marta, Wojdyła Maria, Samborska Renata.

11.  Ogłoszenia: ……..pielgrzymka RRN….siostra……

12.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.  Podać porządek Triduum Paschalnego………….

14.  Intencje Mszalne: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

 

PROGRAM ADORACJI W CZASIE NABOŻEŃSTW WIELKIEGO TYGODNIA

 

WIELKI CZWARTEK  - Pamiątka Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa.

           18:00 – Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Adoracja do godz: 22.00. Adorują:

      19:00 – mieszkańcy Bieździadki

           20:00 – mieszkańcy Bieździedzy

     21:00 – Młodzież KSM

           22:00 – Adoracja Prywatna

WIELKI  PIĄTEK – Dzień  męki i śmierci Pana Jezusa

6:00 - Rozpoczęcie Adoracji – Adoracja prywatna, oraz Róże Różańcowe

7:00 – Róże z Bieździedzy

8:00 – Jutrznia

9:00 – Droga Krzyżowa

10:00 – Róże z Bieździadki

11:00 – Szkoła Podstawowa kl. IV – III Gimnazjum

12:00 – Szkoła Podstawowa kl. 0 – III

13:00 – Adoracja Grup Apostolskich

15:00 – Nowenna i Koronka do Miłosierdzia Bożego – Droga Krzyżowa dla dzieci

16:00 – Schola, ministranci, lektorzy, oaza

17:00 – Droga Krzyżowa dla wszyskich

18:00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ, ADORACJA KRZYŻA, ŚPIEW GORZKICH ŻALI,   KOMUNIA ŚWIĘTA, UROCZYSTE PRZENIESIENIE NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU DO GROBU i ADORACJA KRZYŻA.

21.00 – DROGA KRZYŻOWA wspólnoty parafialnej w łączności z Ojcem Świętym

22:00 – Godzina Czytań Młodzież z KSM - ADORACJA DO GODZ: 24.00.

Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczane są tradycyjnie na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA  - Pan Jezus przebywa w grobie

6.00 – POCZĄTEK ADORACJI – RÓŻE RÓŻAŃCOWE

      BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH:                                                            8.00 - Jutrznia;9:00; 10.00; 11.00 – w kościele, o godz: 10.00 – w Bieździadce – prosimy o podwiezienie księdza.

15:00 – Koronka i nowenna do Miłosierdzia Bożego

16:00 – Róże Różańcowe

18:00 – Ruch Rodzin Nazaretańskich

20:00 – OBRZĘDY WIGILII PASCHALNEJ – poświęcenie ognia, zapalenie paschału, odnowienie przyrzeczeń chrztu świetego, poświęcenie wody chrzcielnej, liturgia słowa, Msza święta. Na Wigilię Paschalną przynosimy świece. Po zakończonej liturgii sprzątanie kościoła.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 6.00 – RESUREKCJA; Pozostałe Msze święte o godz: 9.00; 10.30 i 12:00/po południu nie ma Mszy świętej/. W Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o 7:00;9:00;10:30;12:00 / po południu

nie ma Mszy św./          

                                               

                                            OGŁOSZENIA

 

1.  Serdeczna prośba o udekorowanie krzyży, figur przydrożnych i kapliczek, oraz przygotowanie feretronów na procesję resurekcyjną, prosimy o uzupełnienie składów czwórek do ich poniesienia. Starajmy się, aby żaden feretron, czy figura nie pozostały w kościele. Przypominamy o poście ścisłym i abstynencji od mięsa w Wielki Piątek. Starajmy się przeżyć te dni w abstynencji od alkoholu, aby ich nie sprofanować pijaństwem. Prośba do sprzedających o pomoc w wychowaniu do trzeźwości i do otoczenia pomocą rodziny, rodzeństwa, pomóżmy naszym braciom osłabionym przez nałóg przeżyć trzeźwo te Wielkie Dni.

Po Mszy Świętej w Wielki Czwartek spotkanie kosynierów.

 

2. Jak co roku na pamiatkę Ostatniej Wieczerzy Parafialny Zespół „Caritas” będzie rozprowadzał chlebki na stół Wielkanocny, którymi podzielimy się przy świątecznych stołach składając sobie życzenia i dzieląc się poświęconym jajkiem.

   Chlebki można nabyć po Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Ofiary złożone  z tej okazji przeznaczone będą na pomoc potrzebującym z naszej parafii.