OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II  NIEDZIELA  ZWYKŁA 14.01.2018r.

1.       Przeżywamy  II niedzielę zwykłą  w ciągu roku. Jest to II niedziela miesiąca stycznia, a zarazem Nowego Roku. Dziś obchodzony jest 104 Światowy Dzień Migranta  i Uchodźcy. Czytamy List Episkopatu Polski zapowiadający Rok św. Stanisława Kostki. Dziś Msze święte jeszcze o godz: 9.00;11:00 i 17:00. W tygodniu Msze Święte o 7:00 i 17:00.

2.       W liturgii tygodnia wspominamy:

·          Wt. -  św. Mercelego, Honorata

·          Śr. – św. Antoniego opata – nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.

·          Cz. – bł. Reginy Protman

·          Pt. – Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Diecezji Rzeszowskiej nie obowiązuje post od mięsa – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·          Sb. – św. Fabiana i Sebastiana męczenników

·          N -  św. Agnieszki – III niedziela zwykła, modlimy się za zmarłych wypominanych.

3.       We wtorek 17stycznia w Kościele Katolickim obchodzimy Dzień Judaizmu, w tym roku centralne obchody w naszej Diecezji, głównie w Rzeszowie, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwający od: 18 – 25 stycznia. Włączmy się w modlitwę Kościoła za naszych braci i siostry ochrzczonych i należących do Chrystusa, wierzących w tego samego Boga.

4.       Jak w każdą II niedzielę miesiąca dziś zbiórka na kontynuację prac w kościele i w parafii. Prosimy o ofiarność i zrozumienie.

5.       Bóg zapłać kolędnikom misyjnym, którzy poprzez swoje kolędowanie w Trzech Króli zebrali i przekazali na misje sumę: 6020 zł, z tego 3000 ,  zostanie przekazane do Referatu  Misyjnego diecezji, pozostała suma na pomoc misjom prowadzonym przez Zakon Serafitek. Bóg zapłać ofiarodawcom, oraz siostrom zakonnym i rodzicom za zorganizowanie kolędowania, oraz samym małym kolędnikom.

6.       W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedzanie parafian, czyli kolędę. Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, miłą atmosferę, wyrażaną troskę o parafię, gościnność. Dotarcie do parafian pozwala dostrzec problemy rodzin, chorych, samotnych. Daje to właściwy obraz parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kilka domów było niestety zamkniętych.

7.       Jak było zapowiadane w niedzielę 28 stycznia od godz: 10:15 w naszej świątyni kolędowanie, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

8.       Solenizantom składamy serdeczne życzenie, gościom życzymy miłego pobytu.

9.       Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Krajewska Zofia, Maziarz Maria, Koś Alicja, Maziarz Monika, Bartyzel Jadwiga, Mijal Anna, Żmuda Jadwiga, Smalara Zofia, Strugała Barbara i pan Szpak Jan.

10.  Ogłoszenia …………Apel E.P……

11.  Spotkania: Pn. godz: 16:00 – Oaza; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Śr. po Mszy św. - schola; Czw. – KSM; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy: 10.00. – ministranci.

12.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje przeczytamy na tablicy  ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

13.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>