OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     

III Niedziela Adwentu 13 grudnia 2020

 

1.  Dziś  III niedziela Adwentu.  Msze św. roratnie w tygodniu o godz. 17:00.  Zachęcam do uczestnictwa w Roratach i zabrania przez dzieci  lampionów.  Rano Msza Św. o godz.7:00. Przed Mszą Św. poranną śpiewamy Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie.  

2. W tym tygodniu wspominamy:

Pn.- wsp. Św. Jana od Krzyża 
 
3.  Dzisiaj comiesięczna zbiórka na potrzeby parafii. Tak jak w ubiegłym miesiącu ofiarę można złożyć w kopercie wrzucając do skrzynki z podaniem swoich danych i czy potrzebne jest potwierdzenie wpłaty lub samemu wpłacając na konto. Są też do odebrania w kancelarii zaległe potwierdzenia wpłat.
 
4. W środę rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Bożego Narodzenia. 
 
5.  Do puszek jako Pomoc Materialną Kościołowi na Wschodzie zebrano 348 zł.
 
6. Rozprowadzone zostały wszystkie świece Caritas na kwotę 1.520 zł. Na Seminarium Duchowne w Rzeszowie w ramach jesiennej zbiórki zebrano kwotę 170 zł.
 
7.  Składamy serdeczne podziękowanie za wypełnienie i przekazanie toreb miłosierdzia. Zostaną przekazane potrzebującym. 
 
8. Bóg zapłać za ofiarę na energię elektryczną siostrom z Róży Zofii Szczyrba  w kwocie 100 zł. Okazuje się, że zużycie energii elektrycznej nie jest duże, jednak płacimy karę za nadprodukcję energii biernej oddanej ( czyli to co wraca do transformatora, podobno z winy oświetlenia LED) i dlatego rachunek w tym miesiącu wynosi 623 zł. 
 
9.  Za tydzień w  III niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na wynagrodzenie za posługę Sióstr Serafitek w naszej parafii.
 
10. Bardzo prosimy o korzystanie z Sakramentu Pokuty przed poranną i wieczorową Mszą Św., gdyż każda parafia spowiada w swoim zakresie i nie będzie spowiedzi zbiorowej. 
 
11. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcą przyjąć Sakramenty Święte. Zgłaszając podajemy adres i numer telefonu. Odwiedzimy ich po IV niedzieli Adwentu. 
 
12. Firma Dach- Max przedstawiła kosztorys dachu starej plebanii. W związku z tym proszę o spotkanie kandydatów do Rady Parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz.11:00, w którym uczestniczyć będzie P. Łukasz Stec właściciel firmy. 
 
 
13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła  W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: PT. Ochałek Krystyna, Gozdecki Henryk, Dziok Bernadetta, Kulig Alicja, Sarnecka Helena, Lejkowska Maria, Maziarz Mariola, Szczerba Maria, Gozdecka Agnieszka, Ochałek Beata.