OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA  ZWYKŁA 13.X. 2019r.

1.      Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą, II miesiąca, obchodzimy  XIX Dzień Papieski dziękując za dar pontyfikatu i osoby Świętego Jana Pawła II. Z tej racji zbiórka do puszek  na fundusz stypendialny  Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”Modlimy się w int. ks.biskupa Edwarda Białogłowskiego w dniu Jego imienin.

2.      Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9:00, 11:00 i jak było zapowiadane dekanalny wieczór fatimski, msza święta o godz: 18:00 po niej procesja fatimska i różaniec. Różaniec poprowadzi młodzież, zapraszamy do poniesienia figury. W tygodniu: rano o 6:30 różaniec i Msza święta, po południu różaniec o 17:00 i Msza święta.

3.      W liturgii wspominamy:

·         Pn. – św. Małgorzaty Marii Alacoque i św. Kaliksta – modlimy się za nauczycieli.

·         Wt. - św. Teresy od Jezusa

·         Śr. – św. Jadwigi Śląskiej – odpust w naszej parafii

·         Cz.- św. Ignacego Antiocheńskiego

·         Pt. – św. Łukasza Ewangelisty – modlimy się za pracowników służby zdrowia.

·         Sb. – św. Jana, Izaaka i współbraci męcz.; św. Pawła od krzyża

·          N. – XXIX niedziela zwykła, III niedziela miesiąca; wsp. św. Jana Kantego.

4.      Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, zbiórka na Remonty i Konserwację Kościoła, oraz na kontynuację   prac w kościele i w parafii. Prosimy o ofiarność. Bóg zapłać p. Markowi Hendzel za wykonanie daszku przed wejściem do salki katechetycznej.

5.      Spowiedź przed odpustem w poniedziałek i wtorek przed Mszą świętą

6.      W Środę 16. X  uroczystość odpustowa ku czci świętej Jadwigi Śląskiej. Msze św. o godz: 7.00;9.00, o 11.00  suma z procesją eucharystyczną i o 17.00 – różaniec i Msza św. tak jak w każdy dzień. Kazania wygłosi i uroczystą sumę odprawi ks. Stanisław Łukasik.

7.      W przyszłą niedzielę modlimy się za zmarłych czytając wypominki przed każdą Mszą świętą i odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

8.      W przyszłą niedzielę Koło Mysyjne będzie zbierać datki na cele misyjne…………..

9.      Przeprowadzone będzie również badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie wiernych

10.  Serdeczna prośba do  strażaków, o zapewnienie bezpieczeństwa w czasie procesji, dziś wieczorem

11.  Przypominamy o przygotowaniu feretronów i sztandarów na procesję odpustową. Serdecznie zapraszam kosynierów, jak również strażaków z Bieździedzy i z Bieździadki.

12.  Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy najserdecznejsze życzenia.

13.  Chętni do przeprowadzenia kwesty przy cmentarzu 1. XI jak co roku proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii lub do radnych parafialnych. Dziś jest ta możliwość z okazji zbiórki w salce.

14.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnalismy śp. +Felicjana Skocz, w jego intencji odmówmy wieczne odpoczywanie ………….

15.   Bóg zapłać siostrze za dekorację kościoła. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, na poniedziałek i piątek proszone są panie: Żygłowicz Elżbieta, Umińska Beata, Pankiewicz Maria, Fuczek Halina, Urban Jadwiga, Went Agnieszka, Bartnik Małgorzata, Czernicka Mariola, Kępa Monika i pan Juliusz Skiba.

16.  Spotkania: Pn. – schola; Wt. – RRN; Czw. - KSM; Pt. – kl. VIII w ramach przygotowania do bierzmowania.

17.  W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze wersja książkowa w cenie 20 zł,oraz misyjne ścienne, po 5zł sztuka.

18.  Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje przeczytamy na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej …………..

19.  Dziś Dzień Wyborów do Sejmu i Senatu starajmy się oddać ważnie swój głos w poczuciu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę, jak zachęcał i nauczał nas  św. Jan Paweł II.

20.  Intencje mszalne  >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>