OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
13 WRZEŚNIA 2020r.

1. Dziś XXIV niedziela zwykła Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tym tygodniu o godz.7:00 i o 18:00.

2. W tym tygodniu wspominamy:

Pn. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Wt. - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
Śr.- wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
Pt.- Święto Św. Stanisława Kostki

3. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11:00 uroczyste wprowadzenie przez Ks. Dziekana nowego Ks. Proboszcza.

4. Dzisiaj ministranci będą zbierać do puszek ofiary na Ziemię Świętą. Jest to zaległa zbiórka ustanowiona przez Stolicę Apostolską przeniesiona z racji pandemii z Wielkiego Piątku.

5. Dzisiaj comiesięczna zbiórka na prace wykonywane w naszym Kościele.  Został zawieszony odnowiony żyrandol (pająk) główny oraz przy ołtarzu św. Józefa jest wystawiona poddana renowacaji figura Chrystusa Zmartwychwstałego.

6. We wtorek o godz. 14:30 uroczysta Msza Św. odpustowa w kaplicy Sióstr Serafitek ku czci Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona na Diecezjalne Radio Via.

8. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp.+ Maria Stanek i śp. + Jan SienickiWieczne odpoczywanie...

9.  Jeśli ktoś życzyłby sobie, aby intencje pogrzebowe z pogrzebu Jego bliskich zostały odprawione wcześniej poza naszą parafią, serdecznie zapraszamy do kancelarii, aby skonsultować się z nami, co do ilości pozostałych Mszy i tych możliwych do odesłania. Zachęcamy Was do takiego działania, ponieważ jest mnóstwo zaległych intencji pogrzebowych, a czas oczekiwania na ich odprawienie jest bardzo długi.

10. Fundacja Życie i Rodzina prosi o podpisy odnośnie zakazu marszów LGBT na ulicach polskich miast. Od poniedziałku będzie możliwość złożenia podpisu wraz z adresem i peselem na liście wyłożonej obok Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację kwiatami. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są  następujące osoby: Kolbusz Elżbieta, Krawczyk Anna, Szpak Anna, Ramut Krystyna, Smalara Jadwiga, Biernacka Małgorzata, Biernacka Magdalena, Jarecka Renata, Lechwar, Rak Ewa.