OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA WIELKANOCNA 13 MAJA 2018r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.        Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Druga niedziela miesiąca maja. Wspominamy pamiątkę Objawień Fatimskich i zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 16:30 nabożeństwo majowe i Msza św.. Msze św. w tym tygodniu codziennie o 7:00 i 18:00. Nabożeństwa majowe o 17:30, w niedziele i święta o 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci młodzież i starszych na nabożenstwa majowe, lub śpiewajmy majówki przy figurach.

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·      Pn. – wsp. św. Macieja Ap.

·      Wt. – wsp. św. Zofii

·      Śr. – św. Andrzeja Boboli – nowenna do M.B.N.Pomocy

·      Czw. – św. Paschalisa - modlimy się o powołania i za powołanych

·      Pt. – św. Jana I papieża – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

·      Sb. – św. Iwona, Celestyna.

·      N. - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego. Jest taki zwyczaj, że umajamy domy zieleniną. Składka na Radio „VIA” w tygodniu modlimy się do Ducha Świętego przed tą uroczystością

4.        Jak w kaźdą II niedzielę miesiąca dziś zbiórka na prace renowacyjne i remontowe

5.        Wczoraj nasz parafianin kleryk Jarosław Młodecki przyjął świecenia diakonantu. Witamy Go wśród nas i życzymy wiele łask Bożych wybranej drodze realizacji powołania kapłańskiego.

6.        W niedzielę 27 maja przeżywać będziemy odpust parafialny ku czci Świętej Trójcy. Już dziś zapraszamy do duchowego przygotowania się przez spowiedź świętą, oraz  prosimy delegacje do przygotowania feretronów, sztandarów, baldachimu, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych, kosynierów, strażaków – poczty sztandarowe.

7.        Bóg zapłać za wspólną modlitwę w czasie procesji różańcowej, nabożeństw i modlitw o urodzaje i o zachowanie od nieszczęść i klęsk żywiołowych.

8.        W minionym tygodniu przeżyliśmy I – szą Komunię świętą, 14 dzieci z kl. III, wizytację kanoniczną J.E. ks. bpa Edwarda Białogłowskiego i bierzmowanie 30 uczniów kl. III Gimnazjum. Serdeczne podziękowanie wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu wizytacji kanonicznej naszej parafii, począwszy od powitania przez delegacje, sprawozdania przedstawicieli różnych grup i formacji, za atmosferę modlitewną. Serdeczne podziękowanie rodzinom które przyjęły ks. Biskupa w domu chorej p. Marii Hendzel i w rodzinie wielodzietnej p. Krajewskich, a zwłaszcza w rodzinie Zakonnej Sióstr Serafitek, w Przedszkolu i w domu zakonnym. Bóg zapłać za przyjęcie w szkole, powitanie, przedstawienie o św. Stanisławie Kostce, serdeczną atmosferę w czasie  spotkania z nauczycielami.

9.        Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i bierzmowanych, za ofiary, które w większości pozwoliły zakupić dary ołtarza: ozdobna oprawa na Ewangeliarz i kapturki ministranckie – kl III; ornat maryjny kl. IV, Mszał i ornat ślubny bierzmowani.

10.    Bóg zapłać ks. Dawidowi za szczególną troskę i fachowe przygotowanie liturgii, czuwanie nad przebiegiem wizytacji, oraz Mszy Świętej w czasie udzielania Sakramentu  Bierzmowania. Dziękujemy służbie liturgicznej: p. kościelnemu, p. organiście, ministrantom, lektorom, animatorom, paniom posługującym w kuchni, Wszystkim  za wszystko Bóg zapłać.

11.    W dniu 23 maja o godz: 10:00 w naszym kościele odbędzie się II Przegląd Pieśni Maryjnej „Po Górach Dolinach”organizowany przez GOK i Parafię pod patronatem p. Burmistrz Kołaczyc Małgorzaty Salacha. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

12.    W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp.+Józef Mamroł w jego intencji odmówmy: Wieczne odpoczywanie ……

13.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są panie: Leśniak Irena, Winiarska Jadwiga, Łętowska Jolanta, Kaleta Michalina, Mamroł Beata, Kozioł Teresa, Gozdecka Teresa, Wilisowska Małgorzata, FilipElżbieta i pan: Mamroł Władysław.

14.    Komunikaty … ………..

15.    Spotkania: Pn. - schola, Wt.- Ruch Rodzin Naz.; Czw.- KSM; Pt. – kl. II Gimnazjum; Sb – Animatorzy, Lektorzy, Ministranci, Kółko Misyjne. Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

16.    Intencje mszalne>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>