OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13 STYCZNIA 2019r.

1.        Dziś II niedziela po Narodzeniu Pana Jezusa, II niedziela miesiąca i Nowego Roku, a zarazem Niedziela Chrztu Pańskiego. Rozpoczęliśmy od obrzędu aspersji – pokropienia, który przypomina nam przyjęty chrzest święty. Niedziela dzisiejsza kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00, 17:00. Msze święte w  tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00.

2.        W liturgii tygodnia przeżywamy:

·           Pn. – św. Feliksa z Noli

·           Wt. – św. Pawła pustelnika

·           Śr. -  nowenna do Matki Bożej Nieustajacej Pomocy

·           Czw. – św. Antoniego Opata

·           Pt. – św. Małgorzaty Węgierskiej – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·           Sb. – Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – Patrona naszej Rzeszowskiej Diecezji.

·           N. - Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca przed każdą mszą św. czytane będą wypominki i odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3.        W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwający do 25 stycznia.

4.        W dzisiejszą niedzielę od godz: 13:00  na Osiedle Słoneczne i na Łazy udadzą się siostry z grupami misyjnymi, aby śpiewając kolędy zbierać na misje. Prosimy o ich przyjęcie.

5.        Dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na remont i konserwacje Kościoła i obiektów sakralnych. Serdecznie prosimy o ofiarność. Przypominamy, że z tych pieniędzy finansowane są prace remontowe i konserwatorskie w kościele, oraz opłacane jest ogrzewanie, aby nam wszystkim w kościele było ciepło. Poczujmy się odpowiedzialni za naszą wspólną parafię i za ten kościół parafialny, zwłaszcza, że są domy i rodziny z których nie wpłacono dotychczas ani grosza na ten cel, nawet od początku prowadzenia zbiórek i są to osoby znane w parafii.

6.        Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Gdyby przypadkowo został opuszczony dom w parafii prosimy o informację, aby nikt w Nowym Roku 2019 nie został bez błogosławieństwa Bożego. Kilka domów było zamkniętych, raczej była to celowa decyzja gospodarzy.

7.        Już dziś zapraszamy, na ostatnią niedzielę 27 stycznia od godz: 10:15  do kolędownia w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy chętnych, dzieci, młodzież, grających na instrumentach, przedszkolaków, grupy, oraz indywidualnych solistów. Rodziców i dziadków prosimy o zachęcenie do wspólnego kolędowania i oczywiście o przybycie.

8.        Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek proszone są  panie: Kulig Maria, Maziarz Kazimiera, Hendzel Agnieszka, Hendzel Halina, Bykowska Agnieszka, Maziarz Irena, Lechwar Małgorzata, Maziarz Zofia, panowie: Bujak Sylwester, Niklewicz Piotr.

9.        Ogłoszenia  …………….………

10.    Spotkania: Pn. godz: 16:00 – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich;Czw. – KSM; Pt. – kl. VII jako przygotowanie do bierzmowania; Sb.  godz: 10. 00. – lektorzy, animatorzy, ministranci.

11.    Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej

12.    Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>