OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE          XXIV Niedziela zwykła     12.09.2021  

1. W tym tygodniu wspominamy: 
      Pn. - wsp. św. Jana Chryzostoma
      Wt.- święto Podwyższenia Krzyża Św. - odpust w Brzostku godz. 11:30
      Śr.- wsp. Najśw. Maryi Panny Bolesnej- odpust u Sióstr Serafitek homilia ks. Grzegorz
      Czw.- wsp. św. Męczenników Korneliusza i Cypriana
      Pt.- III piątek miesiąca Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
      Sob. - święto św. Stanisława Kostki Patrona Polski
      
2. Dziś II niedziela miesiąca, comiesięczna zbiórka na potrzeby parafii.
3. Dzisiaj odbywają  się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Kołaczycach. Zachęcamy do licznego udziału.
Również dzisiaj odbywają się wybory do Rady Parafialnej: karty do głosowania są wydrukowane - rozdaje je Ks. Diakon, stawiamy X przy jednym lub dwóch kandydatach. Urna na głosy znajduje się obok skrzynki na datki koło Św. Józefa. Powołana jest komisja do zliczenia głosów w składzie: s. Symeona, Ks. Diakon Tomasz i p. Józef Sypień. Zabezpieczone głosy policzymy w poniedziałek po Mszy Św. wieczorowej.
4.  Dzisiaj o godz. 15:00 zostanie poświęcony krzyż i tablica upamiętniająca beatyfikację Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszamy do licznego udzialu. 
5. W piątek na Mszę Św. wieczorową i  Nabożeństwo zapraszamy kandydatów do Bierzmowania- 7 i 8 kl. Po nabożeństwie będzie spotkanie z Ks. Proboszczem. Ks. Grzegorz będzie prowadził KSM, LSO, Ruch Rodzin Nazaretańskich.  We wtorek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. 
6. Za tydzień Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Diecezjalne Radio Via. Proszę panie z Caritas o pomoc w zbiórce. 
7. W tym tygodniu złamała się  gałąź połączona linami z innymi odnogami dębu przy kościele. Przypięty bel zapewnia naciąg pozostałym linom. Dąb jest spróchniały i niebezpieczny, dlatego istnieje niebezpieczeństwo złamania się innych gałęzi. Prosimy, aby się tam nie zatrzymywać a przechodząc zachować szczególną ostrożność. 
8. Wszystkie intencje mszalne za rok 2020 zostały odprawione lub przekazane. Bardzo proszę rodziny zmarłych w 2021 r., których Msze Św. są jeszcze nie odprawione o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza celem ustalenia miejsca ich odprawienia. 
9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na energię elektryczną z Róży Św. Michała/ p. Józefa Krajewskiego 100 zł. Bóg zapłać za ofiary do puszek jako pomoc uchodźcom z Afganistanu. Zebrano kwotę 1.231,30. 
Dziękuję Panu Łukaszowi Stec i pracownikom firmy Dach- Max za bezpłatne naprawienie cieknących rynien przy kościele. Bóg zapłać! 
10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby: Stasiowska Grażyna, Zapór Sylwia, Biernacka Iwona, Roś Ewa, Urban Maria, Kolbusz Renata, Wolińska Alfreda, Liszka Monika, Liszka Danuta, Gajda Beata

  Ps. Proszę aby sprzątające Panie wypisywały listę następnych i przekazywały s. Szymonie, a także o to, aby nie wyznaczać do sprzątania osób starszych i chorych...