OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA „DOBREGO PASTERZA” 12.05.2019r.

1.      Dziś przeżywamy  IV  Niedzielę Wielkanocną nazywaną „Niedzielą Dobrego Pasterza” która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Otaczajmy modlitwami kapłanów rodaków, wykładowców i wychowawców Rzeszowskiego WSD, kleryków z naszej parafii, zwłaszcza diakona Jarosława, prosząc o powołania do służby Bożej.  Msze święte jeszcze o godz: 9.00; 11.00; o 16.30 Nabożeństwo majowe i Msza święta. W dni powszednie tygodnia nabożeństwa majowe o godz: 17.30 i Msza święta; w niedziele o godz: 16.30 i Msza święta. Serdecznie zapraszamy dzieci i wszystkich na nabożeństwa majowe, rodziców prosimy o pomoc.

2.      W liturgii tygodnia przeżywać będziemy;

·        Pn. – N.M.Fatimskiej - wieczór fatimski w parafii Gogołów o godz: 19:30.

·        Wt. – św. Macieja Apostoła

·        Śr. – św. Zofii – nowenna do M.B.N. Pomocy

·        Czw. – św. Andrzeja Boboli

·        Pt. – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·        Sb. – św. Jana I papieża

·        N. – V niedziela Wielkanocna – składka przeznaczona na Radio „Via”, trzecia niedziela miesiąca modlimy się za zmarłych, czytając wypominki i odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza święta w języku łacińskim.

3.      Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka ofiar na kontynuację prac w kościele i parafii.

4.      W przyszłą niedzielę o godzinie 14:30 zebranie Rady Parafialnej w sprawie organizacji  prymicji, serdecznie zapraszamy, przedstawicieli stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, strażaków, kosynierów, Miłośników Ziemi Bieździedzkiej – Pogórzan, caritas, Ruch Rodzin Nazaretańskich, i wszystkich chętnych do współpracy. Potrzebna jest mobilizacja parafian, aby dobrze się zorganizować i wzajemnie sobie pomóc. Koordynacji podjął się ks. katecheta Jakub, który niedawno przeżywał swoje Prymicje i może nam dużo pomóc w organizacji, doradzić i poddać ciekawe pomysły.

5.      Bóg zapłać za ofiarę na światło 150 zł. z Róży pw. św. Jadwigi Królowej /p. Jadwigi Cieślik/

6.      W minioną niedzielę parafia nasza przeżyła uroczystość Pierwszej Komunii św. 22 uczniów z kl.III. Bóg zapłać rodzicom tych dzieci za dar ołtarza - dwa ornaty rzymskie dla parafii. Po przeżyciu „Białego Tygodnia” w podzięce Matce Bożej pielgrzymka do Częstochowy i Gidel jutro z 12/13 maja. Wyjazd o północy.

7.      W piątek po mszy świętej wieczornej zebranie uczniów z kl.VII w salce katechetycznej, bierzemy udział w nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej.

8.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia. Księża Saletyni zapraszają w przyszłą niedzielę na uroczystości odpustowe do Sanktuarium M.Bożej do Dębowca.

9.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na poniedziałek i piątek po mszy św. wieczornej prosimy: Nizioł Elżbieta, Kulig Katarzyna, Szeląg Barbara, Miętus Kazimiera, Miętus Gertruda, Stasiowska Stanisława, Liszka Krystyna, panowie: Fundakowski Jan, Fundakowski Ignacy i Jamrozy Szczepan.

10.  Spotkania:Pn. – schola; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich: Czw. – KSM; Pt. – kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania; Sb.- o godz:9:30– ministranci.

11.  Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje znajdują się w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

12.  Ogłoszenia ……………………………………………

13.  Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. +Zofia Frączek, wieczne ………..

14.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>