OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                            WIELKANOC 12.04. 2020r.

1.      Dziś inaczej niż zwykle rozpoczęliśmy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Oktawę Wielkiej Nocy.  Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze – o godz.  9:00; 10:30  i 12:00; Nie ma Mszy św. po południu. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dziś i jutro po Mszy św. o 12:00.

2.      Jutro w  Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz: 7:00; 9:00; 10:30 i 12:00 nie m Mszy świętej po południu. Ponieważ nadal obowiązuje obostrzenie uczestnictwa w Mszach świętych do 5 osób, które zostało przedłużone, zapraszamy do uczestnictwa przez pośrednictwo kamery internetowej. Prosimy o przychodzenie na Mszę świętą tylko osoby z rodziny i to też w ograniczonym wymiarze. Nadal możemy korzystać z dyspensy księdza Biskupa Ordynariusza zwalniającej z obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych w czasie trwania epidemii.  W czasie oglądania transmisji Mszy świętych w telewizję, lub w internecie, możemy przyjmować komunię świętą duchowo.

3.      Msze św. w tygodniu codziennie o godz. 7:00 i o 18:00. Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. Starajmy się odmówić Koronkę  w domu, gdy nie jesteśmy w kościele.

4.      W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocną

5.      Pn. – wsp. św. Marcina I papieża

6.     Śr. - Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

7.     Czw.– modlimy się o powołania i za powołanych.

8.      Pt. – nowenna do Miłosierdzia Bożego.

9.      N. – III niedziela miesiąca - Niedziela Miłosierdzia Bożego, jest to święto patronalne  Caritas, rozpoczynamy  Tydzień Miłosierdzia. Odpust w parafii Januszkowice. Będą czytane wypominki i odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego

10.  Nie ma możliwości prowadzenia zbiórek na cele parafialne, stąd prośba o wpłacanie na konto parafialne swoich ofiar na ten cel jak dotychczas. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do ciemnicy i grobu: od byłej klasy VIII – 50 zł; od anonimowego dawcy - 1000 zł, do skrzynki zebrano – 282 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne  Bóg zapłać.

11.  Serdeczne Bóg zapłać  Siostrom Serafitkom na ręce siostry Przełożonej, ks. katechecie, panu  Mateuszowi za wykonanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego,  wystroju kościoła, oraz troskę o czystość świątyni w czasie, gdy kolejki są zawieszone. Bóg zapłać księdzu katechecie i grupie liturgicznej za przygotowanie i poprowadzenie liturgi  Triduum Paschalnego, adoracji, również siostrom za udział w adoracjach, koronce , panu kościelnemu, panu organiście, pani Kowalskiej za piękną palmę jako wyraz tradycji i wszystkim pomagającym. Bóg zapłać.

12.  Bóg zapłać za ofiary do Grobu Pańskiego, składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu P. Jezusa w Jerozolimie.

13.  W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

14.  Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia, a gościom, jeżeli przyjechali życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

15.   Wszystkie spotkania odwołane

16.  Zmarł ojciec siostry Szymony Hendermander pracującej w naszej parafii jako zakrystianka. Wieczne odpoczywanie………….….

17.  Ogłoszenia ………………………………...

18.  Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje są wywieszone w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

19.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>