OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 12 STYCZNIA 2020r.

1.      Dziś II niedziela po Narodzeniu Pana Jezusa, II niedziela miesiąca i Nowego Roku, a zarazem Niedziela Chrztu Pańskiego. Rozpoczęliśmy od obrzędu aspersji – pokropienia, który przypomina nam przyjęty chrzest święty. Niedziela dzisiejsza kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku. Msze święte w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00, 17:00. Msze święte w  tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00.

2.      W liturgii tygodnia przeżywamy:

·         Pn. – św. Hilarego

·         Wt. - św. Feliksa z Noli

·         Śr. – św. Pawła pustelnika - nowenna do Matki Bożej Nieustajacej Pomocy

·         Czw. – modlitwy o powołania i za powołanych

·         Pt. – św. Antoniego Opata

·         Sb. – św. Małgorzaty Węgierskiej – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         N. – Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara – Patrona naszej Rzeszowskiej Diecezji.

3.      Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca przed każdą mszą św czytane będą wypominki i odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4.      W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwający do 25 stycznia.

5.      Dziś, jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na remont i konserwacje Kościoła i obiektów sakralnych. Serdecznie prosimy o ofiarność.

6.      Bog zapłać  siostrom, rodzicom, a zwłaszcza kolędnikom misyjnym za misyjne kolędowanie 5 i 6 stycznia. Dzieki Waszej ofiarności zebrali sumę 8003 zł i 20 gr., suma ta zostanie przekazana na potrzeby misji. Wszyskim ofiarodawcom i zierajacym serdeczne Bóg zapłać.

7.      Kończy się wizyta duszpasterska. Jeszczeodwiedziny kolędowe w poniedziałek i wtorek. Gdyby przypadkowo został opuszczony dom w parafii prosimy o informację, aby nikt w Nowym Roku 2020 nie został bez błogosławieństwa Bożego.

8.      Dziś Dyrekcja Szkoły i organiozatorzy zapraszają na  przegląd kolęd w szkole od godz: 17:00. Tradycyjnie zapraszamy na ostatnią niedzielę 26 stycznia od godz: 10:15  do kolędownia w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy chętnych, dzieci, młodzież, grających na instrumentach, przedszkolaków, grupy, oraz indywidualnych solistów. Rodziców i dziadków prosimy o zachęcenie do wspólnego kolędowania i oczywiście o przybycie.

9.      Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Mamroł Krystyna, Mamroł Justyna, Mamroł Katarzyna, Tutak Teresa, Ochałek Łucja, Ochałek Małgorzata, Kluzowicz Barbara, Baran Elżbieta, Jamrogowicz Jadwiga, Fara Elżbieta

10.  Ogłoszenia  …………….………

11.  Spotkania: Pn.; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Pt. – kl. VIII jako przygotowanie do bierzmowania;

12.  Ogłoszenia, zapowiedzi i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej

13.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

KolĘda – Wizyta duszpasterska                                 od  13.01.2020 – 15.01.2020r

Poniedziałek 13.01.2020 - od 14:00

Ks. Proboszcz – domy od kościoła od. P. Lisowskich od p. Pierzchałów

Ks. Katecheta – domy od p. Sikorów – do remizy do p. Maziarzów

Wtorek 14.01.2020 – od 14:00

Ks. katecheta dokończenie od remizy do p. Kwiecińskich.