OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  11 LISTOPADA 2018r.

1.        Dziś XXXII niedziela zwykła obchodzimy 100 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości po przeszło 123 latach niewoli i rozbiorów.  Modlimy się w intencji Ojczyzny w tych trudnych czasach. Na sumie wystąpi Chór „Laurenti” z Warzyc. Dziś starajmy się włączyć w ogólnopolskie śpiewanie hymnu państwowego w miarę możliwości.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.: 9:00, 11:00 i 16:30 wypominki i msza święta, podobnie w przyszłą niedzielę. Msze św. w tym tygodniu o 6:30 wypominki i Msza św. i o 17:00 wypominki i Msza św., w piątek wypominki połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego i Msza św.

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Pn. – św. Jozafata Kuncewicza

·         Wt. – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników polskich

·         Śr. – Nowenna do M.B.N. Pomocy

·         Czw. -  Alberta Wielkiego

·         Pt. - rocznica poświęcenia Rzymskich Bazylik Piotra i Pawła, Matki Bożej Ostrobramskiej

·         Sb. - św. Elżbiety Węgierskiej

·         N. -  bł. Karoliny Kózkówny – drugorzednej patronki diecezji – ucałowanie relikwi po każdej Mszy świętej. Jest to  III niedziela miesiąca , czytane będą wypominki i odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Jeszcze raz Bóg zapłać za złożone ofiary z okazji wypominek. Przeżywać będziemy Drugi Światowy Dzień Ubogich.

4.        W przyszłą niedzielę kazania wygłosi i zbierze składkę na budowe kościoła w Sowinie proboszcz tej parafii ks. kan. Marek Płaziński. Serdeczna prośba o ofiarność na ten szczytny cel.

5.        Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na Remont i Konserwację Kościoła, ogrzewanie i prace w parafii.

6.         W czwartek 15  listopada o godz: 18:30 w naszym kościele kapłani z dekanatu będą się modlić za zmarłych kapłanów którzy w tym dekanacie pracowali. Serdecznie zapraszamy na te wspólną modlitwę

7.        Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

8.        Na światło ofiary złożyli: siostry z Róży pw. św. Anny /p. Zofii Szczyrba/. – 100 zł.; z Róży pw. św. Marty /p. Zofii Czajka / - 150zł.

9.        W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Młodecki - wieczne odpoczywanie…………..

10.    Dziękujemy serdecznie za sprzątanie kościoła i dekoracje. Na poniedziełek i piątek do sprzątania prosimy panie: Wrona Barbara, Gruchacz Barbara, Gruchacz Teresa, Sikora Stanisława, Sikora Wioletta, Biernacka Beata, Urban Stefania, Dziak Maria, Ochałek Bernadeta, Krajewska Barbara

11.    Ogłoszenia ………zaproszenia……………………………

12.    Do nabycia kalendarze misyjne w zakrystii.

13.    Ogłoszenia, intencje przeczytamy na tablicach ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

14.    Spotkania: pn. – schola po Mszy św.; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich;czw. - KSMpt. – kl.VII SP; sb. - o  godz: 10:00. – kandydaci na ministrantów i ministranci młodsi.

15.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Bieździedzy i Bieździadki w najbliższą niedzielę tj. 11 listopada po Mszy św. (około godz. 18:10) do szkoły w Bieździedzy na WIECZÓR PATRIOTYCZNY w 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie m.in. inscenizacja przygotowana przez uczniów oraz promocja książki: „Powstaniec”. Wspomnienie o Władysławie Romerze”- bohaterze powstania styczniowego, który urodził się w Bieździedzy. Książka autorstwa Agaty Ochałek - Skałby została wydana przez Urząd Miejski w Kołaczycach i będzie rozdawana nieodpłatnie.