OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019r.

1.      Dziś przeżywamy drugą niedzielę miesiąca sierpnia, XIX w ciągu roku. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz: 9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00, oprócz czwartku

2.      Dziś po Mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy do Domu Ludowego na promocję książki p. Mateusza Lechwara pt. „ Architektura i Sztuka Kościoła pw. Świętej Trójcy w Bieździedzy”. Obecność swą zapowiedzieli Starosta Jasielski p. Adam Pawluś i Członek Zarządu Powiatowego doktor Grzegorz Pers.

3.      W tym tygodniu w liturgii wspomnienie:

·      Pn. – św. Joanny Franciszki de Chantal – założycielki s.Wizytek

·      Wt. – św. Poncjana i Hipolita – nabożeństwo i Różaniec Fatimski w Błażkowej.

·      Śr. – św. Maksymiliana Marii Kolbe – odpust we Wróblowej

·      Czw. - Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny – M.Bożej Zielnej

·      Pt. – św. Stefana Węgierskiego

·      Sb. – św. Jacka Odrowąża

·      N. – XX niedziela zwykła - trzecia niedziela miesiąca  modlimy się za zmarłych wypominanych, wsp. bł. Sancji Szymkowiak, Serafitki.

4.      Dziś jak co miesiąc zbiórka na kontynuację prac w kościele i w parafii.

5.      Przypominamy o przygotowaniu wieńców dożynkowych.

6.      W Uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny/czwartek/ mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Msze święte w tym dniu, tak jak w niedzielę o godz: 7:00; 9:00;11:00 i 17:00. Po każdej mszy świętej poświęcenie wiązanek z ziół, kwiatów, owoców i zbóż, a po sumie wieńców dożynkowych i procesja z wieńcami wokół kościoła. Serdeczna prośba, aby nie zajmować na sumie miejsc w ławkach w przodzie, pozostawiając je dla delegacji z wieńcami.

7.      Serdeczna prośba do panów strażaków o zabezpieczenie parkingu przed kościołem w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. przed sumą, aby nie parkować samochodów, podwozimy osoby starsze i odjeżdżamy na inne miejsce, aby nic się nie stało, ponieważ będą zaprzęgi konne.

8.      Dożynki Gminne w tym roku zorganizowane są w Sowinie. O godz: 15:00 Msza święta przy szkole. Dożynki diecezjalne w Rzeszowie 25 sierpnia. Msza święta dożynkowa o godz: 12:00 przy Katedrze Rzeszowskiej.

9.      Łączmy się duchowo z pielgrzymami zwłaszcza z naszej parafii, jutro o północy wyjeżdża autokarowa pielgrzymka na ich powitanie.

10.  Zachęcamy do zachowywania trzeźwości w miesiącu sierpniu.

11.  Wszystkim solenizantom, składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, gościom życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

12.  Nabożeństwa w tygodniu: w środę Nowenna do M.B.N. Pomocy, w czwartek modlimy się o powołania i za powołanych, w piątek do Miłosierdzia Bożego.

13.  Dziękujemy siostrom za dekorację kwiatami, paniom za sprzątanie. Starajmy się być obecni ponieważ inni muszą za nieobecnych pracować, a to powoduje konflikty. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Bernadettę Lechwar, Beatę Gliwską, Annę Gliwską, Ewę Stasiowską, Bogusławę Leśniak, Jadwigę Cyrulik, Janinę Jarecką, Marię Dzwonkowską, Dorotę Szczyrba, Annę Gwizdak.

14.  Bóg zapłać za kwiaty do dekoracji kościoła paniom: Marii Fuczek, Teresie Kozioł, Annie Hendzel i panu Augustowi Kulig.

15.  Ogłoszenia, zapowiedzi, intencje  wywieszone są w gablotach ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

16.  Ogłoszenia …………kominiarze……………………

17.  Intencje mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>