OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018r.

1.        Dziś II niedziela marca, IV Niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”- radości, stąd różowy kolor.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym, o godz: 9:00 i 11:00 - po sumie Droga Krzyżowa – prowadzi Róża Różańcowa /p. Ireny Kutyna/. o godz: 16:00 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym i Msza święta wieczorna. Msze św. w tym tygodniu: o  7:00 i 17:00 do piątku.

3.         W tym tygodniu wspominamy:

· Śr. – św. Łazarza - nowenna do M.B.N.Pomocy

· Czw. – św. Klemensa – modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa, zakonu i za powołanych.

· Pt. – Koronka do Miłosierdzia Bożego

· Sb. – św. Patryka.

· N. – V niedziela Wielkiego Postu, III – niedziela miesiąca, modlimy się za zmarłych wypominanych.

4.        Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na cele parfialne, oprócz ławek wykonany został zamykany jednostronnie konfesjonał ustawiony w kaplicy. Zachęcamy do korzystania osoby niedosłyszące, zamiast spowiadania się w zakrystii.

5.        Drogi Krzyżowe w tygodniu: w Czwartek – o 16:30 – dla dzieci i młodzieży; w piątek  o 17:00 – dla wszystkich, połączona z Koronką do Miłosierdzia  Bożego, w niedzielę po sumie. O jej poprowadzenie prosimy panów z Róży pw. św. Maksymiliana /p. Jana Mamroła/.

6.        Bóg zapłać za ofiarę 150 na światło siostrom z Róży pw. św. Jadwigi Ślaskiej /p.Jadwigi Urban/, siostrom z Róży św. Marii Magdaleny /p. Marii Inglot/ - 150zł, oraz braciom z Róży pw. św. Piotra /p.Henryka Ochałka/ - 100zł.

7.        W tygodniu prosimy gimnazjalistów z kl. III Gimnazjum o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, oraz rozprowadzenie baranków z których ofiara przeznaczona jest na Caritas. Uczniowie będą mieć zeszyty opatrzone pieczątką parafii. Ofiary wpisujemy i podpisujemy, swoim nazwiskiem. W razie wątpliwości można zawsze sprawdzić w kancelarii parafialnej.

8.        Jak było zapowiadane Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy 16 marca w piątek, poprowadzi  Dyrektor i ekonom Kurii Diecezjalnej ks. Bogusław Babiarz. Spowiedź wielkopostna 20 marca we wtorek. Msze święte w czasie Rekolekcji: w sobotę o 8:00; 10:00; 12:00 – dla chorych i 17:00; w niedzielę normalnie; w poniedziałek: 8:00;10:00 i 17:00 na zakończenie Rekolekcji.

9.        Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Fuczek Maria, Rak Teresa, Krajewska Danuta, Kluzowicz Bogumiła, Gajda Dorota, Kluzowicz Paweł, Urban Józef, Kosiba Małgorzata, Dziak Krystyna, Wójtowicz Jolanta.

10.    Od poniedziałku można składać produkty żywnościowe do kosza przy ołtarzu M. Bożej jako pomoc potrzebującym.

11.    Już zapowiadamy, że spotkanie bierzmowanych i kandydatów z ks. Biskupem 25 marca w Niedzielę Palmową w Jaśle o godz: 11:45 w kościele Ojców Franciszkanów. Msza św. o 12:30. Jest to zarazem XXXIII Światowy Dzień Młodzieży.

12.    Spotkania: Pn. – schola, o 18:30 siostra zaprasza dzieci i młodzież na próbę tekstów Drogi Krzyżowej; Wt. – Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy, ministranci. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej, w kościele na nauce rekolekcyjnej. Zapraszamy dodatkowo młodzież ze szkół ponadpodstwowych. W sobotę i niedzielę oprócz kandydatów do małżeństwa zapraszamy młodzież pozaszkolną, KSM, pracujących, bezrobotnych i wszystkich chętnych.

13.    Ogłoszenia ….Program rekolekcji…w  przyszłą niedzielę Dzieci z Koła Misyjnego będą rozprowadzać palmy. Ofiary przeznaczone na potrzeby misji.

14.    Zapowiedzi, intencje, ogłoszenia wywieszone są w gablocie ogłoszeń, na stronie internetowej parafii, oraz w gazetce parafialnej.

15.    Intencje Mszalne: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE  PARAFIA BIEŹDZIEDZA 16.03  - 19.03. 2018r.

PIĄTEK – 16.03.2018r. - POCZĄTEK REKOLEKCJI

17:00 – WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU, DROGA KRZYŻOWA POŁĄCZONA Z KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

17:30 - MSZA ŚWIĘTA – NAUKA OGÓLNA

- NAUKA STANOWA DLA MŁODZIEŻY POZASZKOLNEJ, SZKÓŁ ŚREDNICH,  KSM i KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

SOBOTA - 17.03.2018r.

7:30 – GODZINKI O MĘCE PAŃSKIEJ

8:00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA OGÓLNA – NAUKA DLA RODZICÓW

10:00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA OGÓLNA – NAUKA DLA RODZICÓW

12:00 – MSZA ŚWIĘTA, NAUKA i NABOŻEŃSTWO DLA STARSZYCH I CHORYCH

17:00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA OGÓLNA

NAUKA STANOWA DLA MŁODZIEŻY POZASZKOLNEJ i PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO MAŁŻEŃSTWA pracujących, bezrobotnych i wszystkich chętnych.   APEL JASNOGÓRSKI

NIEDZIELA - 18.03.2018r.

7:00 – MSZA ŚWIĘTA i NAUKA OGÓLNA – NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN

9:00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA OGÓLNA – NAUKA STANOWA DLA KOBIET

11:00 – MSZA ŚWIĘTA I NAUKA OGÓLNA – DROGA KRZYŻOWA

16:00 – GORZKIE ŻALE i KAZANIE PASYJNE

17:00 – MSZA ŚWIĘTA I NUKA OGÓLNA

NAUKA STANOWA DLA MŁODZIEŻY POZASZKOLNEJ i PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO MAŁŻEŃSTWA KSM, pracujących, bezrobotnych i wszystkich chętnych.

PONIEDZIAŁEK - 19.03.2018r. -  ZAKOŃCZENIE  REKOLEKCJI

7:30 – GODZINKI O MĘCE PAŃSKIEJ