OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11 luty 2018r.

1.        Dziś VI niedziela zwykła, druga niedziela miesiąca – N.M.P z LourdesŚwiatowy Dzień Chorego. Msza św. za chorych o godz.: 11:00 można zyskać odpust zupełny. Prosimy o podwiezienie chorych.

2.         Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz:.9:00;11:00 i 17:00 Msze św. w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00 z wyjątkiem: Środy Popielcowej.

3.        Dziś przez cały dzień wystawienie N.Sakramentu i modlitwy o trzeźwość, w ramach 40 – godzinnego nabożeństwa. Zakończenie nieszporami eucharystycznymi o godz: 17:00.

4.        W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św. Benedykta i Damiana

·         Wt. – św. Katarzyny Ricci

·         Śr. – św. Cyryla i Metodego i św. Walentego - ŚRODA POPIELCOWA. Rozpoczęcie 40 – dniowego Okresu Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Męki Pańskiej: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.      W Środę Popielcową obowiązuje post jakościowy i ilościowy. Msze św. w Środę Popielcową o godz: 7:00, 10:00, 17:00 – z poświęceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty. Jak w każdą środę modlimy się do M.B.N. Pomocy.

·         Czw. – bł. Michała Sopoćko – kierownika duchowego św. siostry Faustyny

·         Pt. - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – świętych  Założycieli zakonu Serwitów

·         N. – I Niedziela Wielkiego Postu, trzecia niedziela miesiąca. Modlimy się za zmarłych, czytając wypominki i odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, wieczorem przed Gorzkimi Żalami. Gorzkie Żale jak co roku o godz: 16.00 z kazaniem Pasyjnym, po Gorzkich Żalach - Msza święta.

5.        Dziś tradycyjna zbiórka funduszy potrzebnych na kontynuację prac remontowych i konserwatorskich w kościele. Planowany jest remont epitafium ks. Tarnowskiego i wykonanie ławek w prezbiterium.

6.        W tygodniu Drogi Krzyżowe - w czwartek o 16:30 – zapraszamy dzieci i młodzież; w piątek dla wszystkich o godzinie 17:00 połączona z Nabożeństwem do Miosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę Droga Krzyżowa po sumie w intencji rodzin, poprowadzą panie z Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

7.        Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

8.        Od dziś przez cały tydzień modlimy się o trzeźwość w rodzinach. Serdecznie zachęcamy do postanowień abstynencji od alkoholu i innych używek w okresie Wielkiego Postu, a może na dłużej. Rodziny i bliskich prosimy o pomoc osobom uzależnionym w wytrwaniu w abstynencji.

9.        Wszystkim przebywajacym na feriach życzymy miłego wypoczynku, solenizantom wielu łask Bożych. W sobotę i w niedzielę po Msz św. wieczornej rozpoczynamy Kurs Przedmałżeński.

10.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania na poniedziałek i piątek proszone są następujące osoby, panie: Borowy Beata, Matysik Marta, Matysik Irena, Matysik Barbara, Szczepanik Jadwiga, Szczyrba Elżbieta, Ignarska Stanisława, oraz panowie: Dziok Józef, Urban Kazimierz, Matysik Józef.

11.    Zapowiedzi, ogłoszenia i intencje wywieszone są w gablotach, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

12.    Spotkania: Pn. godz: 16:00 – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – kl. III Gimnazjum; Sb.  godz: 9. 00. – lektorzy i animatorzy: 10:00 kl.III SP z siostrą w kościele. ;11.00. – Koło Misyjne, Dzieci Maryji i Oaza.

13.    Intencje Mszy świętych w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

14.    Serdecznie zapraszamy osoby dorosłe na drugą część filmu pt:”Przez śmiech do lepszego małżeństwa” w przyszłą niedzielę 18.02.2018r. o godzinie 18:00 do salki katechetycznej.