OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I  NIEDZIELA WIELKIEGO  POSTU 10 MARCA 2019r.

1.        Dziś przeżywamy II niedzielę miesiąca marca i I niedzielę Wielkiego Postu. W Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy 40dniowy post. Jest to czas duchowego przygotowania się do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Czytamy list ks. Biskupa Ordynariusza na Wielki Post.

2.        Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9:00,  11:00, Gorzkie Żale o godz: 16.00 z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. katecheta ks mgr Jakub Lorenc, po nich Msza święta. Msze św. w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00. Dziś Droga Krzyżowa po sumie – prowadzą panowie z Róży pw. św. Stanisława /p. Jana Nizioła/.

3.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Śr. – nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·         Cz. – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych do służby Bożej.

·         Pt. – św. Klemensa Hofbauera - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

·         N. – św. Patryka III niedziela marca, będziemy modlić się za zmarłych wypominanych, II Niedziela Wielkiego Postu. W ramach akcji „Ad Gentes” modlimy się za misjonarzy, zbierane są ofiary do puszek jako pomoc dla misjonarzy. Serdeczna prośba do KSM -u   o przeprowadzenie zbiórki. Wieczorem mmmmmmsza świeta w jezyku łacińskim. Próba scholi gregoriańskiej w sobotę o 19:30.

4.        Dziś jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na kontynuację prac parafianych. Trwa remont mieszkań w budynku parafialnym, łącznie z salką katechetyczną.

5.        Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy w V Niedzielą Wielkiego Postu 7 kwietnia i trwać będą do środy 10 kwietnia.

6.        19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. Poprzedzi je tridium do św. Józefa.

7.        Nabożeństwa Wielkopostne w tygodniu: Drogi Krzyżowe: w czwartek dla dzieci i młodzieży o 16:30;w piątek dla wszystkich o 17:00 – połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego; w niedzielę Droga Krzyżowa po sumie. W przyszłą niedzielę do prowadzenia zapraszamy Różę pw. św. Jadwigi Śląskiej /p. Jadwigi Urban/.

8.        W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Pan Bóg powołał do wieczności: śp. + Bogumiła Gajdę i śp. +Henrykę Skocz. Odmówmy wieczne odpoczywanie……….

9.        W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie gimnazjalistów z kl.VIII i III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

10.    W Wielkim Poście jako jałmużnę postną składamy ofiary dla potrzebujących. Jedną z form jest składanie ofiar do skarbonek Caritasu, które są rozdane dzieciom w szkole. Ofiary zebrane będą złożone w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

11.    Bóg zapłać za troskę o kościół i otoczenie. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Szczyrba Elżbieta, Ignarska Stanisława, Wilisowska Krystyna, Cieślik Ewa, Madej Anna, Rzegocka Danuta, Siudyła Katarzyna, Kuryj Renata, Mamroł Anna i pan Józef Matysik.

12.    Ogłoszenie…..Ruch Rodzin Nazaretańskich ……….

13.    Spotkania: Pn. – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Sb.  godz: 10. 00. – lektorzy i animatorzy:

14.    Zapowiedzi i ogłoszenia, intencje wywieszone są w gablotach, na stronie inetrnetowej parafii i w gazetce parafialnej.

15.    Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>