OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  I NIEDZIELA ADWENTU 1 GRUDNIA 2019r.

1.      Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca grudnia,  zmiana tajemnic Różańcowych. Jest to pierwsza niedziela Adwentu. Hasłem tego roku liturgicznego są słowa:”WIELKA JEST TAJEMNICA WIARY”. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 9:00, 11:00 i 17:00. Msze św. W tygodniu  o 6:30 godzinki o Najświętszej Maryi Pannie i Msza święta Roratnia, wieczorem o 17:00.  Zachęcamy dzieci i młodzież naszej parafii do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich szczególnie rano, lub wieczorem. Prosimy o postaranie się o lampiony z którymi przychodzimy do kościoła.

2.      W tym tygodniu wspominamy:

·         Pn. – św. Rafała Chylińskiego

·         Wt. – św. Franciszka Ksawerego

·         Śr. – św. Jana Damasceńskiego i św. Barbary – nowenna do M.B.N.Pomocy

·         Cz. – pierwszy czwartek miesiąca -  czasie adoracji modlimy się o powołania i za powołanych, po błogosławieństwie możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

·          Pt. -  pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do N.S.P.Jezusa i Miłosierdzia Bożego. -    św. Mikołaja – dzięń dobroci i życzliwości, ulubiony dzień dla dzieci, oraz ministrantów, scholi, grup apostolskich..

·         Sb. - św. Ambrożego – pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do M.B.Fatimskiej i Niepokalanego Serca N.M.Panny

·         N. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – msze święte jak w niedziele o 7:00;9:00; 11;00 i 17:00. – druga niedziela miesiąca. o 6:30 Godzinki

3.      Przyszła niedziela jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Młodzież z KSM prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek.

4.      W niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 11:00 poświęcenie i przekazanie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Zapraszamy również rodziców.

5.      Spowiedzź w tygodniu codziennie przed Mszą świętą. W piątek o godz. 15:00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w tym czasie możliwość spowiedzi. Komunia święta chorych w domach w pierwszy piątek od godziny: 8:30.

6.      W koszu będą są do pobrania „Torby Miłosierdzia”. Po ich wypełnieniu przynosimy do kościoła, lub sami przekazujemy rodzinie potrzebujacej pomocy. Po niedzieli młodzież z  klas VIII SP będzie roznosić świece wigilijne w ramach akcji „Caritas” „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” Będą posiadać zeszyty z pieczątką parafii, a  każdą kwotę ofiarowaną na dzieło pomocy prosimy potwierdzić podpisem. Małe świece po 5 zł. duże po 12zł. dodatkowo zbierają dobrowolne ofiary na Seminarium Duchowne w Rzeszowie w ramach jesiennej pomocy.

7.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na kontynuację prac w naszej parafii. Prosimy o ofiarność. W przyszłą niedzielę  zebranie Rady Parafialnej o godz: 15:00. Prosimy wszystkich Radnych, jest to ostatnie zebranie w tym roku kalendarzowym.

8.      Już dziś zapowiadamy że 15 grudnia w III niedzielę miesiąca będzie składka przeznaczona na wynagrodzenie za posługę Sióstr Serafitek w naszej parafii.

9.      Solenizantom składamy serdeczne życzenia, życząc wielu łask Bożych.

10.  Pan Kościelny i Pan Organista, po niedzieli będą roznosić opłatki wigilijne. Naszą wdzięczność wyrazimy im w składanych ofiarach.

11.  Ogłoszenia …………Komunikat …………………..

12.  Bóg zapłać za udział w nieszporach adwentowych zapraszamy w przyszłą  sobotę …….

13.  Bóg zapłać za dekorację adwentową i sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy panie: Stec Aneta, Tomaszewska Danuta, Nizioł Alicja, Słonka Jadwiga, Słonka Małgorzata, Skórska Jadwiga, Palar Izabela, Sambora Renata, Bartusiak Lucyna, Sękowska Danuta.

14.  Spotkania: pn. - schola; wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; czw. – KSM; pt. – klasy VIII. Sb – ministranci o 10:00

15.  Ogłoszenia i intencje możemy przeczytać na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej i w gazetce parafialnej.

16.  Z naszej parafii wczoraj pożegnaliśmy śp. + Jerzego Krajewskiego ….wieczne odpoczywanie…..

17.  Intencje mszalne..............>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>