OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE  XXII  NIEDZIELA ZWYKŁA

1 WRZEŚNIA  2019 r.

1.        Dziś XXII niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca września. Po mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.                 Po prymarii i sumie zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

2.        W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w niedzielę,            1 września  o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji.

3.        Msze święte w dniu dzisiejszym o godz: 9.00;11.00;17.00

4.        Msze święte w tygodniu o godz: 7.00 i 18.00

5.        W liturgii tygodnia wspominamy:

·          Pn. – Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego

·          Wt. – św. Grzegorza Wielkiego Papieża

·          Śr. –bł. Marii Stelli i towarzyszek – nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·          Czw. – pierwszy czwartek miesiaca – modlimy się powołania i za powołanych.

·          Pt. – pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć N.Sercu P.Jezusa i Miłosierdziu Bożemu.

·          Sb. – św. Melchiora Godzieckiego – modlitwy do M.B.Fatimskiej i Niepokalanego Serca N.M.Panny. Po Mszy swiętej wieczornej Różaniec Fatimski – serdecznie zapraszamy.

·          N. – II niedziela miesiąca września wsp. Narodzenia Najswiętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziarna siewnego.

6.        Za tydzień w przyszłą niedzielę jak w każdą niedzielę miesiąca tradycyjna zbiórka na prace w kościele i w parafii. Serdeczna prośba o ofiarność.

7.        Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego 2019/20 w poniedziałek   2 września o godz: 9:00. Uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą na Mszę Świętą, poźniej idą do szkoły. Zapraszamy Dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów.

8.        Jak w każdy pierwszy czwartek adoracja będzie przedłużona do godziny 20:00, serdecznie zapraszamy do wspólnej adoracji.

9.        Spowiedź przed Pierwszym Piątkiem codziennie przed Mszą świętą; w piątek o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i spowiedź.         Do chorych jak w każdy pierwszy piątek miesiąca udajemy się od godz: 8:30.

10.    Bóg zapłać p. Młodym i rodzicom za sfinansowanie dekoracji kościoła.

11.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Na poniedziałek i piątek do sprzątania prosimy panie: Jadwiga Matysik, Kolbusz Teresa, Kowalska Aneta, Kowalska Małgorzata, Składanowska Danuta, Urban Jadwiga, Urban Renata, Kołeczek Agnieszka, Piotrowska Zofia, oraz  pan: Kaleta Józef.

12.    Powakacyjne  spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, czyli z  VIII kl. Szkoły Podstawowej w przyszły piątek po mszy świętej wieczornej w salce katechetycznej.

13.    Spotkania: Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich: Czw. – KSM, od klasy 7; Pt. - kandydaci do Bierzmowania; Sb. – LSO: ministranci i lektorzy w salce katechetycznej, po I – szej Kominii św. o godz: 9:00. Prosimy wszystkich o obecność.

14.    W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Marii Wilisowskiej z Sowiny. Wieczne odpoczywanie ……..

15.    Ogłoszenia ………………………………………..

16.    Ogłoszenia, intencje, zapowiedzi przeczytamy na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w gazetce parafialnej.

17.    Intencje mszalne. >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>