OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1 LIPCA 2018r.

1.        Dziś XIII niedziela zwykła, I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Różańcowych. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.  Dzisiaj w Sowinie odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11:00. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz.  9:00, 11:00 i 17:00.

2.        Msze św. w tym tygodniu o 7:00 i o 18:00

3.        W tym tygodniu:

·           Pn. – Nawiedzenie N.M.P. – M.B. Tuchowskiej

·           Wt. – św. Tomasza Apostoła

·           Śr. – św. Elżbiety Portugalskiej

·           Czw. – św. Antoniego Zaccariego i św. Marii Goretti – pierwszy czwartek miesiąca

·           Pt. – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – pierwszy piątek miesiąca

·           Sb. – pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo do N.S.N.M.Panny, wieczorem Różaniec Fatimski.

·           N. – II niedziela miesiąca XIV niedziela zwykła – św. Jana z Dukli

4.        Od jutra rozpoczyna się kilkudniowy odpust maryjny w Tuchowie. Księża Redemptoryści zachęcają do pielgrzymowania.

5.        W przyszłą niedzielę, jak w każdą II niedzielę miesiąca tradycyjna zbiórka na remont i konserwację kościoła. Widzimy zmiany i prace prowadzone, starajmy się w nich w ten sposób uczestniczyć. Rozpoczynamy prace renowacyjne epitafium ks. Tarnowskiego.

6.        W związku z okresem wakacji i wyjazdami księży na urlopy prosimy, aby do Kancelarii Parafialnej przychodzić  w godzinach jej urzędowania, z wyjątkiem spraw pilnych.

7.        W tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne, oraz za powołanych do służby Bożej.

8.        W pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, zachęcamy wszystkich do komunii św. wynagradzajacej; w sobotę polecamy się Niepokalanemu Sercu N.M.P.

9.        Dzieci które przystąpiły do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego mogą przyjąć komunię w pierwszy piątek, pozostałych zachęcamy do spowiedzi św. W pierwszy piątek tradycyjnie wystawienie N.S. od godz: 15.00 i okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się od 8.30

10.    W dniach 9 - 13.07.2018r. w Dębowcu będzie miało miejsce XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych. Zachęca się młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

11.    Zachęcamy do udziału w 41 pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę od 4 – 13 sierpnia. Można się zapisywać w Parafii. /Komunikat/…………………..

12.    Od piątku gości w naszej parafii Oaza Dzieci Bożych, mieszkają w szkole, cieszymy się z ich obecności i życzymy Księżom Moderatorom, klerykowi, animatorom i animatorkom, zdrowia, dużo sił, cierpliwości, łaski Bożej i światła Ducha Świętego na ten czas wytężonej pracy.

13.    Serdeczne życzenia dla wszystkich solenizantów, a gościom życzymy miłego pobytu w parafii i bogatych wspomnień.

14.    Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium maryjnego w Wieluniu i w Leśniowie. Dziś można wpłacać po 80 zł jako potwierdzenie udziału. Wyjazd w najbliższą sobotę pół godziny po północy, powrót wieczorem.

15.    Bóg zapłać Państwu Młodym i Rodzicom za dar stołu.

16.    W mininym tygodniu pożegnaliśmy śp.+Henryka Ochałka, wieczne odpoczywanie……

17.    Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Do sprzątania kościoła na poniedziałek i piątek prosimy:Szpak Jadwigę, Fundakowską Jadwigę, Buczyńską Teresę, Madej Urszulę, Pałys Katarzynę, Brzozowską Agatę, Janik Małgorzatę, Skocz Helenę, oraz panów: Rzemińskiego Zbigniewa, Warchoł Stanisława.

18.    Ogłoszenia…………….

19.    Zapowiedzi, intencje i ogłoszenia  wywieszone są w gablotce ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i na kartkach.

20.    Msze święte w tygodniu >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>