OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I  NIEDZIELA WIELKIEGO  POSTU 1 MARCA 2020r.

1.      Dziś przeżywamy I niedzielę miesiąca marca i I niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. adoracja i zmiana tajemnic różańcowych. W Środę Popielcową obrzędem posypania głów popiołem rozpoczęliśmy 40dniowy post. Jest to czas duchowego przygotowania się, do spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym. Dziś obchodzimy Narodowy Dzięń Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

2.      Msze święte w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 9:00;11:00, o godz: 16.00Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta. Msze święte w tym tygodniu: o godzinie 7:00 i 17:00. Dziś Droga Krzyżowa po sumie – prowadzą panowie z Róży pw. św. Jerzego /p. Jerzego Czajki/.

3.      W liturgii tygodnia wspominamy:

·         Śr. – św. Kazimierza - nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy

·         Cz. – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne i za powołanych do służby Bożej, po błogosławieństwie będzie przedłużone wystawienie N. Sakramentu – prywatna adoracja.

·         Pt. – nabożeństwo do N. Serca P. Jezusa i Miłosierdzia Bożego

·         Sb. – Perpetuy i Felicyty – pierwsza sobota miesiąca

·         N.II niedziela marca, II Niedziela Wielkiego Postu. W ramach akcji „Ad Gentes” modlimy się za misjonarzy, zbierane są ofiary do puszek jako pomoc dla misjonarzy. Serdeczna prośba do członków KSM - u  o przeprowadzenie zbiórki.

4.      W przyszłą niedzielę jak w każdą II niedzielę miesiąca zbiórka na kontynuację prac parafianych.

5.      Bóg zapłać za ofiarę na światło 150 zł siostrom z Róży pw. św. Faustyny.

6.      Pamiętajmy w tym Dniu o Paniach wszystkich parafiankach dużych i małych.

7.      W przyszłym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. W piątek o godz: 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, okazja do spowiedzi. Do chorych udajemy się od godz: 8:30, a ks. katecheta od 11:30.

8.      Rekolekcje Wielkopostne szkolne rozpoczniemy od 4 do 6 marca, prowadzi ks. Przemysław Przyślak, program podał ks katecheta dzieciom w szkole, a parafialne rekolekcje rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 29 marca i trwać będą do środy 1 kwietnia.

9.      Dziś po Mszy świętej wieczornej rozpoczynamy kurs dla kadydatów do sakramentu małżeństwa. W przyszłym tygodniu jak i przez cały Wielki Post spotkania będą się odbywały w soboty i w niedziele po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zpraszamy.

10.  Nabożeństwa Wielkopostne w tygodniu: Drogi Krzyżowe: w czwartek dla dzieci i młodzieży o 16:30;w piątek dla wszystkich o 17:00 – połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego; w niedzielę Droga Krzyżowa po sumie. W przyszłą niedzielę do prowadzenia zapraszamy Różę pw. św. Faustyny /p. Anny Sypień/.

11.  W Wielkim Poście jako jałmużnę postną składamy ofiary dla potrzebujących. Jedną z form jest składanie ofiar do skarbonek Caritasu, które są rozdane dzieciom w szkole. Ofiary zebrane będą złożone w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

12.  Wczoraj 4 naszych ministrantów przez posługę ks. Biskupa zostało ustanowionych lektorami. Bóg zapłać ks. katechecie za ich przygotowanie, a rodzicom składamy gratulacje.

13.  Bóg zapłać za troskę o kościół i otoczenie. Do sprzątania na poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej  prosimy panie: Kranc Jadwiga, Smalara Maria, Smalara Agnieszka, Borowy Beata, Matysik Irena, Matysik Barbara, Szczepanik Jadwiga, Szczyrba Elżbieta, panowie: Dziok Józef, Matysik Józef.

14.  Ogłoszenie…..……….

15.  Spotkania: Pn. – schola; Wt. - Ruch Rodzin Nazaretańskich; Czw. – KSM; Pt. – klasy VIII;

16.  Zapowiedzi, ogłoszenia, intencje wywieszone są w gablotach, na stronie inetrnetowej parafii i w gazetce parafialnej.

17.  Intencje Mszalne >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>